pondělí 14. května 2012

Jak najít svůj styl

Proč mít vlastní módní styl?

Je mnohem zábavnější a zajímavější oblékat se podle svého. Nemusíš řešit, jestli tyhle kalhoty náhodou nevyšly z módy, na nákup ti stačí sekáč nebo slevy a nebudeš mít ani dojem konkurence mezi lépe oblečenými dívkami. Navíc skrz svůj styl můžeš hledat vlastní osobnost a tak jí vyjadřovat - vždycky budeš pro ostatní mnohem zajímavější se svou vlastní módou než ta ,,tuctovka" jak z časopisu, kterých za den potkáš desítky. Budeš jen ty sama.

Jak si svůj styl najít?

Asi nikdo ze dne na den nezmění celý šatník. Je pochopitelné a přirozené, že originální styl se postupně vyvíjí a také mění. Začni nosit to, co se ti prostě líbí. Nenastavuj si hranice co už ne a co už ano. Skrz své oblíbené kousky můžeš za nějakou dobu poznat, co ti nejvíc sedí. Jesliže je ti 13 a za svůj vůdčí styl si vybereš punk a odmítneš růžovou, můžeš za pár let zjistit, že ti růžová schází a najednou jí zase začneš nosit. Pravděpodobně dojdeš k názoru, že tvé komplety se nedají tak jednoduše pospat, jako zrovna ,,punk". Proto si myslím, že základem je nosit cokoli, co ti přijde pěkné.

Nezapomeň, že i přes oblíbenost ti nemusí daný kousek slušet. Proto zdravým rozumem zvaž, zda v krásné minisukni budou tvé x-nohy slušivé. Člověk by měl mít představu o tom, co si dovolit může a co ne.

Kopírovat?

Když dívka začíná hledat svůj styl, většinou někoho kopíruje - oblíbenou star, konkrétní hnutí atd. ve většině časopisech se píše, že to není správně a máš být sama sebou. Jenže když jsi na začátku hledání, je velmi těžké být sama sebou. Proto tvrdím, že není nic špatného na tom, když se dívka do někoho stylizuje nebo ho kopíruje (většinou to tak bývá okolo 14. roku). Časem si stejně najdeš svůj vlastní osobitý styl, ke kterému se dopracuješ právě díky ,,konkrétní předloze"

Jiná věc jsou tvé kamarádky. Bylo by jim určitě nepříjemné, kdybys nosila to samé jako ony (pokud by ti vysloveně neřekly, že jim to nevadí). U svých známých je proto lepší se pouze inspirovat, než je kopírovat.

Rodičům se můj styl nelíbí

Nejsi sama. U většiny mladých dívek hledajících svůj styl rodiče nesouhlasí. S rodiči člověk moc nepohne. Proto se s tím musíš smířit a nosit trochu ,,umírněnou" formu, která jim vadit nebude.  Čím starší budeš, tím to bude lepší.

Na druhou stranu ale rodiče můžou být v obraze. Tvé oblékání je třeba příliš přehnané. Jestli je ti 12 a chceš nosit podpadky, je to opravdu brzo. Ovládl tě styl Scene a tvé oči jsou černě orámované víc než dost. Možná můžou mít tvoji rodiče pravdu a později jim poděkuješ, když si uvědomíš, v jakých kouscích sis chtěla ven vyrazit. Ale na druhou stranu - každý si musí zkusit projít obdobím, které je trochu ,,cáklé" :)

Měnit se stylem i osobnost?

A teď pozor! To, jak se oblékáš, nemusí vůbec souviset s tvou osobností. Když se začneš oblékat černě, neznamená to, že budeš hrát smutnou a v depresích. Jestli nosíš lebky a kovové pásky, nestává se z tebe drsoň a dlaždič. Představa, že s novým kusem v šatníku měníš i povahu, je úplně mylná. Oblékej se, jak se ti líbí, ale zůstaň sama sebou. 

Jestli se ti někdo směje, že se oblékáš jako metalista a přitom metal neposloucháš a chováš se slušně, tak ať se směje. Že se tak oblékáš ještě neznamená, že metalista jsi. je prostě jen tvůj módní styl.
2 komentáře:

  1. Se vším bych souhlasila, jen u těch stylů, kde se prolíná hudba a oblečení je to nějaké divné. Osobně jsem se nikdy nesetkala s nikým, kdo by se oblékal podle nějakého hudebního žánru a neposlouchal ho. Jde o to, že tam, kde hudba zasahuje i do tak intimní části života jako je styl oblékání, se nachází velice úzké provázání a tak se ani nedivím, že by to lidem připadalo divné. Sama se opravdu neztotožňuji s tím, když si nějaká slečna koupí v konfekci triko s jazykem (protože to bylo označeno jako HIT LÉTA) a k RS nemá absolutně žádný vztah, nebo nedejbože ani nevím, komu tak známé logo patří. Proč by se někdo oblékal podle hudebního stylu, který mu vůbec nic neříká, to je mi zkrátka tajné...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je pravda, že nosit triko s jazykem, když RS neposlouchám - nebo nevím, kdo to je - je blbost. Ten článek jsem psala dřív, takže bych to dnes napsala asi jinak - a to, že by člověk neměl upravovat své zájmy a chování jen kvůli módnímu stylu, který se mu líbí. I když je pravda, že nosit např. motorkářské hadry s obrázky motorek a na motorce v životě nesedět je také zvláštní:-)

      Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...