sobota 19. května 2012

Jak tupírovat vlasy - návod

Pokud chceš mít objemný účes nebo jsi vyznavačka 60. let, neobejdeš se bez tupírování. Namalovala jsem ti jednoduchý návod, jak si vlasy natupírovat.

Škodí tupírování vlasům? Vlasy už nikdy nerozčešu?

Na začátek upozorním, že tupírování není pro vlasy zrovna nešetrnější. Vlasy si totiž cucháš a dáváš do nepřirozené polohy. Jestli si tupíraci uděláš jednou za čas, nic se neděje, ale rozhodně bys ji neměla dělat každý den.

Je fáma, že vlasy nerozčešeš. Po tupírování stačí umýt hlavu šampónem a zcuchaniny jsou pryč. To platí jak pro silné, ta i slabé a jemné vlasy.

Návod

Připravila jsem vám návod na protáhlou hlavu (dlouhé vlasy), což může být základ pro hodně oblíbených účesů. Tupírovat vlasy ale můžeš i na různé rozcuchy, pankáče, scene vlasy atd. Jde mi spíše o pochopení principu, který je všude stejný.

Tupírují se suché vlasy, k ruce si vezmi malý jemný hřebínek a lak. Můžeš si vlasy přidržovat i různými klipsamy.
1. Budeme tupírovat na žlutě vyznačené zóně obrázku (na dalších obrázcích je pro názornost zobrazen jen jeden pruh vlasů, ty si vlasy tupíruj i v zóně za ušima)
2. Tupíruje se pramen po prameni. Dobré je začít logicky, tzn. odspoda nebo odshora - to záleží na typu vlasů a tomu, jak se to to bude lépe dělat.
Vezmi 1 pramen a dej do vertikální polohy. Malým kartáčem sjížděj skrz pramen dolů (cca 3 cm od kořenů, záleží na typu účesu a tvých vlasech) - ze spodní části pramene. Kartáček vezme nějaké vlasy a zacuchá je. Ty potom vytvoří podložku pro pramen a budou jej nadzvedávat.
3. ,,Cuchaninu" postříkej lakem a nech uschnout!
4. Pokračuj takhle po celé hlavě. Až budeš hotová, budeš mít vlasy rozdělené na prameny, které budou různě trčet.
5. Přendej si dlouhé vlasy přes tyto prameny a pomocí rukou nebo hřebenu jemně účes vytvaruj do požadovaného vzhledu. Můžeš je ještě přsprejovat.
6. A máš krásný objem! Nyní můžeš dátvlasy samozřejmě ještě do gumičy, nasponkovat atd, ale to už je jen na tvé fantazii:)

Jestli bys ještě chtěla vidět nějaký video-tutorial, doporučuji najít návody na Youtube na scene účes. Je jich hodně a krásně ti tam vysvětlí, jak tupírovat vlasy.


2 komentáře:

  1. já se netrápím tím, že bych nesolila naopak mě to tak chutná mnohem víc když to není přesolené :) jinak solím, ale málo ;) no a že bych si nevzala sladký? tak to nehrozí :D jak píšu moc to nedodržuju :o) jako modelka v časopise nejsem na to je třeba photoshop ;) a vyhublá taky určitě ne :) musíš to brát trochu s nadhledem :o) a hlavně neřešit, co jím? to snad ne :D nebo vlastně, jak říkáš ...statistiky úmrtí hovoří za vše že...ehm...

    OdpovědětVymazat
  2. jasně naprosto souhlasím ;) akorát, že já nedržím dietu jen se snažím žít zdravěji a když se někdo inspiruje jenom dobře no ne? :o)

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...