pondělí 28. května 2012

Jak vybrat typ barvy na vlasy?

Chceš si obarvit vlasy, jenže v drogérii je několik typů barev. Nevíš, jak moc silný odstín si vybrat a jak dlouho barva bude na vlasech držet. Poradím ti, podle jakých kritérií vybírat.


Šampón, tzv. 1

Obarvující šampóny bývají úplně dole pod klasickými barvami v pytlíčcích. jsou vhodné pro dívky, které chtějí barvu jen na chviličku a jejíž odstín se příliš neliší od jejich původního. Tento typ vydrží na vlasech asi jen 2 týdny. Doporučuji pro hnědé a světlejší vlasy, na tmavších vlasech se odstín vůbec nechytí. Šampón dodá vlasům spíše barevný odlesk, nečekej od něj radikální proměnu. Postupně se smývá.

Barva na 24 umytí, tzv. 2

Tento typ doporučuji pro dívky, které chtějí mít obarvené vlasy, ale nejsou si jisté, jak to na nich bude vypadat. Barva se na vlasech dobře chytne a po měsíci se skoro ztratí. Jestliže si chceš ale chceš vlasy zesvětlit či zkusit červenou barvu na tmavě hnědých vlasech, výsledek nebude valný.

Tento ty můžeš pouít i v případě, kdy máš na hlavě trvalou barvu, která odrůstá a ty už jí nechceš. Nemusíš si totiž opět na trvalo obarvit vlay, ale jen postupně ,,dobarvovat".

Trvalá barva

Dobže se rozmysli, jestli si vlasy obarvíš. Barva se totiž nesmyje, vždy bude ve vlasech házet nějaký odstín i po roce. Jestliže jsi tmavovláska, vyrovnej se s tím, že výsledná barva nebude mít takovou intenzitu jako na obrázku... Barvu je vhodné opakovat cca za 2 měsíce (u radikálnějších přebarvení mnohem častěji) , protože ti odrůstají konečky a i trvalá barva se vymývá.

Pozor na odstín tmavě fialová! Mám s ním tu zkušenost (od různých značek), že se vymývá a už po měsíci není fialová fialovou, ale spíš bordó.

Pokud jsi blondýnka a obarvíš se na červeno, červená se časem změní na růžovou!

Odbarvení

Když chceš radikálně zesvětlit, přejít na úplně jiný odstín nebo máš moc tmavé vlasy a barva ti nechytá, je tu možnost se odbarvit. Jedná se o poměrně zátěžový krok pro vlasy. Nemám s ním moc zkušeností, ale brala bych ho jako poslední možnost.


Henna

Je mi líto, ale zde nemohu poradit, nemám s hennou vůbec zkušenosti.

http://www.palette.cz/zvolte-si-svuj-odstin/?no_cache=1&page=1&pagedepart=2  - zde si můžeš udělat pěkný testík, na jakou barvu si vlasy obarvit

9 komentářů:

 1. Henna sice neničí vlasy, ale je strasně nevýhodná časově, hlavně u tmavejch vlasů. Jinak mně švě, že trvalý barvy v obchodech skoro nejsou a ty 24. týdnovky všude :(

  OdpovědětVymazat
 2. Myslíš? Já v drogériích typu Dm nebo Schlecker vidím naopka jen asi 10 druhů 24 hodinovek, zato trvalejch barev jsou tam mraky

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, máš hezký blogspot!! Přidáme se do follower?))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jee, tim palette jsem si jednou vlasy nabarvila! .D)) pekne to voni)
   kamoska ma henu. pises fakt zajimavy clanky! treba o pichani nausnic, mam pichnutou! ,DD
   pridala jsem si te do pravidelnych ctenaru, nechces taky followovat?)

   Vymazat
  2. Díky:) Už jsem si tě přidala!

   Vymazat
  3. Děkuju:) přidám si tě, ale nemůžu na tvém profilu najít odkaz na tvůj web.. Jaká je adresa?

   Vymazat
  4. http://surprising-bitch.blogspot.com/ )) Už tě mám!)

   Vymazat
 4. S hennou mám několikaleté zkušenosti. Výhody: neničí tolik vlasy, vlasy jsou hustější, vypadá přirozeněji, protože nestáhne všechny vlasy na jeden odstín. Nevýhody: každému nabarvuje jinak a výběr odstínů je malý - vždy dozrzava, dá se dosáhnout tmavých odstínů přimícháním amly nebo indiga, ale ty se velmi rychle vymývají. Nelze jí vlasy zesvětlit. Čas - musí se nechat na hlavě aspoň hodinu. Jinak čím čerstvější henna, tím lépe chytá a tím méně je zrzavá. Svoje zkušenosti jsem popsala tady: http://melissadrumos.blogspot.cz/2012/03/barveni-hennou-prakticka-zkusenost.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář a předání zkušeností!

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...