pátek 18. května 2012

Kočičí oční linky


V dnešní době se jedná snad o njoblíbenější styl líčení, který je velmi slušivý. Jenže ne každá dívka ví, jak si linky tvarovat. Všude vidím jen jakýsi univerzální návod, který ovšem neodpovídá všem typům očím. Proto jsem se rozhodla ukázat linky pro růné tvary očí.


Základní pravidla u kočičích linek

Linka by měla vést od konce oka k druhému konci. Na kraji musí být prodloužená do špičky směrem nahoru - apoň trochu. Když linku neprodloužíš, akorát ti oči zmenší.

Linka se směrem k vnějšímu kraji rozšiřuje (cca od 2/3 oka). Do té chvíle je velmi úzká, aby oko nezmenšovala.

Nejsilnější je v místě konce oka, dále se zmenšuje do špičky.

Linka nikdy nesmí přesáhnout horní víčko! Chvíle, kdy se může být stejně široká, je pouz na krajní straně oka (neplatí pro kočičí oči).

 Menší oči

 Obecně platí - čím menší oči (víčka), tím užší linka.

Někdo si dává tekutou linku i na spodní víčko. To doporučuji jen pro velké oči, malé se hrozně zmenší a všechno pokazíš. V takovém případě je lepší dát na spodní víčko jen stín.

Pokud máš menší oči, doporučuji  kombinovat linky s očními stíny (na zvětšení oka) a na vnitřní straně oka namalovat světlou linku (dobře vypadá, když od 1/2 oka směrem k nosu uděláš nad černou čárou světlou, lesklou/třpytkovou linku.

Čím linku namalovat

Nejčastěji se setkáš s tekutými očními linkami. Ty jsou vhodnější pro větší oči. Pro menší oči můžou působit příliš tmavě a tvrdě, protože není žádný přechod mezi barvou víčka a linky. Dále může být pro nezkušenou slečnu těžké si linku správně namalovat.

Proto je další možností kajalová tužka, která již není tak tvrdá a snadněji se s ní maluje. Já sama dávám přednost právě jí. Problém je, že se může rozmazat. Proto doporučuji Art tužku od Gabrielly Salvete, která se nerozmazává a maluje se s ní opravdu dobře a na konci má gumu na umazávání nepovedených čar.

Kulaté oči

U kulatých kočí se nemusíš bát udělat zakončení linky hodně tlusté. Jestli máš oči větší, nemusíš dělat linku tolik do oblouku, namalovat jí silnější a hodně protáhnout. Pro menší oči se hodí linku příliš neprotahovat a hezky jí zakulatit.

 (velké oči, malé oči)Mandlové oči

Mandlové oči vypadají velmi dobře, když se zvýrazní jejich linie. Takže doporučuji linku dotáhnout až k vnitřnímu koutku a celé oko orámovat (na spodní straně a v koutku spíše světlou barvou). Pro menší oči doporučuji dát si záležet na tenké lince a na kraji jí výrazněji protáhnout.

 (malé oči, velké oči)Kočičí oči

Když si dívka maluje kočičí linky, chce vlastně dosáhnout vzhledu kočičích očí. Proto je tento typ líčení pro dívku s touto poměrně vzácnou fomou očí jak dělaný. Ikdyž máš malé oči, neboj se orámovat si linkou celé oko - dej jen pozor na barvu své pleti a vlasů! Abys nepůobila moc tvrdě.

Nemusíš se bát linky hodně protahovat a doplnit očními stíny. Když oči dostatečně neprotáhneš, budou vypadat divně.

Pravidlo, že by se linka měla dotknout na kraji konce víčka, zde neplatí. Víčko ti jde totiž na kraji směrem nahoru.

Úzké oči

Asi přijde zklamání, ale pro úzké oči sekočičí linka nehodí. Když si totiž dáš tmavou linku na víčko, velice moc se ti oči zmenší. To, co potřebuješ, je opticky víčko zvětšit, což černou linkou neuděláš.

Vyjímka platí pro úzké oči s velkými horními víčky - zde si linku dovolit můžeš a nezapomeň jí hodně protáhnout.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...