středa 13. června 2012

Dlouhé nebo krátké vlasy?

Odmalička máš dlouhé vlasy, ale už tě nebaví se o ně starat a chceš radikální změnu. Nebo máš naopak celý život krátký sestřih a tajně sníš o dlouhovlasé hřívě. Jenže máš tento krok udělat? Budeš vypadat dobře? Nebudeš litovat?

Z dlouhých na krátké

Radikální změnu účesu si dobře rozmysli. Vlasy dorůstají i několik let a mohla bys čekat opravdu dlouho. Po ostříhán můžeš cítit šok - tvůj obličej bude jiný, než ho znáš. Krátké vlasy zvýrazní rysy a to může působit na první pohled ošklivě. Jedná se ale jen o zvyk - příští den už si budeš připadat normálně a naopak možná zjistíš, že se ti tvůj obličej velmi líbí.

Z krátkých na dlouhé

Většina dívek to prostě udělá tak, že si nechají narůst svůj krátký sestřih. To je nejlehčí metoda, protože si můžeš změnu rychle rozmyslet a během pár šmiků vrátit účes do původního stavu. Jenže střih pro krátké vlasy nemusí vypadat dobře pro dlouhé. Je lepší zajít za kadeřnicí a požádat jí, aby ti vlasy zastřihla tak, aby při dorůstání vypadaly stále zajímavě. Ale budeš dlouho čekat - mě 15 cm rostlo rok.


Výhoda krátkých a dlouhých vlasů

Dlouhé vlasy jsou velmi ženské a můžeš s nimi vytvořit spoustu účesů, na které najdeš návody všude. Při žádné péči (bez sestříhání, roztřepené konečky, bez foukání a tvarování, atd) se z nich ale může stát absolutně nudná věc. Mnoho dívek nosí své vlasy každý den v drdolu a tím je znudí na 100% (nemyslím objemné a propracované drdoly, ale obyčejné rychle udělané). Myslím, že když už má dívka dlouhé vlasy, měla by se o ně starat a využívat jejich délku a objem.

Krátké vlasy jsou velmi zajímavé, zvýrazní a zeštíhlý tvůj obličej. Nejsou čistě neženské, záleží na střihu. Muí se častěji mýt, ale zato se o ně nemusíš skoro vůbec starat, protože pořád vypadají dobře. Přesto s nimi jde dělat zajímavé počiny - tady je to ale spíš na tvojí fantazii, protože internet návodům na úpravu krátkých vlasů příliš nefandí. Nesmíš ale zapomenout chodit pravidelně ke kadeřnici. Není nic horšího než slečny, které si nechají udělat parádní sestřih a pak si ho nechají zase znuděně odrůst.. Ke kadeřnici bys měla chodit alespoň 1x za měsíc.

Husté nebo řídké vlasy? Rovné nebo kudrnaté?

Jestliže máš vlasy hodně řídké a jemné, doporučuji ti krátký sestřih. Stejně tak doporučuji pro absolutně rovné vlasy, které vypadají spíš splihle a obyčejně.

Pro hustou hřívu se dlouhé vlasy hodí velice, vytvoříš s nimi ale i parádní krátký účes, který bude mít objem.

Jestliže z kudrnatých vlasů vytvoříš krátký sestřih, jejich kudrnatost potlačíš. Myslím, že kudrnaté vlasy je nejhezčí nechat si narůst a tím je zvýraznit, ale pokud chceš spíše něco kratšího, i tak to bude dobře vypadat.

Velký nebo malý obličej?

Pokud máš drobný obličej, neboj se krátkých vlasů! Budou ti velice slušet i ,,klučičí" střihy.
Velkému obličeji naopak doporučím na 100% dlouhé vlasy


Jaký účes máš ty? chystáš větší změnu?

2 komentáře:

  1. No ja mám dlhé vlasy a moc by som sa bála tej zmeny..pretože to by si každý všimol :D A myslím si že na to aby niekomu pristali krátke vlasy proste musí mať peknú tvár :)
    Takže..zmena z kratších na dlhšie je oveľa ľahšia :D

    OdpovědětVymazat
  2. Mně přijde, že s krátkými vlasy je práce mnohem víc, zvlášť když má člověk vlnité vlasy, které si dělají co chtějí. Dlouhé vlasy umyju, nechám trochu proschnout, upletu cop a jsem spokojená, zvládnu to i na cestách. Kdežto krátké bych si musela fénovat a tužit, aby měly ten správný tvar, a to by mě fakt nebavilo. M.

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...