pondělí 18. června 2012

Jak zabránit odlupování laku


Máš krásný lak na nehty, ale za 2 dny se ti sloupne. Za oprýskané nehty se stydíš a zárověň se ti nechce čekat další 2 hodiny na zaschnutí laku nového. Jak tedy co nejvíc zabránit odlupování?


Dej na kvalitu

Nekupuj si laky za 30 Kč - rozhodně nedoporučuji značku S-he, případně Miss Sporty. (více zde) Musíš najít lak, který ti nejvíce vyhovuje. V odkazovaném článků jsem doporučovala určité značky, některé čtenářky ovšem uvedly, že jim daná značka nevyhovuje.

Lakuj 2 vrstvy

Nalakuj si první vrstvu, tu nech pořádně zaschnout a nanes na ní druhou vrstvu. Lak bude mít intenzivnější barvu a déle vydrží. Více vrstev nedoporučuji. Mám tu zkušenost, že nikdy pořádně nezaschnou.

Vrchní bezbarvý lak

Na 2 nalakované vrstvy dej ještě bezbarvý lak. Nezdá se to, ale právě on tak moc zamezí odlupování! Existují také bezbarvé laky pod barevný lak, ty mi ale nikdy nepomohly - ba naopak, lak pořádně neuschnul.

Nech lak uschnout

I když je na laku napsáno ,,60sekund", rozhodně do 60 sekund neuschne. Lak schne hodinu až hodinu a půl (2 vrstvy včetně vrchní bezbarvý lak). Nejlepší je sednout si k televizi, protože tak zamezíš manipulaci s nehty.

Na konci nehtu dej více laku

Můj trik - po nalakování barevným lakem ihned nanesu na konec nehtu ještě další vrstvu. Pokud je lak dost mokrý, slije se a není to vidět. Lak mi tímto způsobem ydrží o 100% déle.

Dolakuj nehet, je-li oprýskaný

Samozřejmě je nejlepší všechny nehty nalakovat znova, není to ale časově ani finančně příliš únosné. Když se ti kus laku odlomí, prostě ho tam dolakuj znovu. Když to neuděláš, bude se ti odlupovat stále dál. Takhle si lak prodloužíš aspoň o den.

Jaký trik na neodlupování laku máš ty?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...