neděle 3. června 2012

Péče o poškozené a tenké nehty

Ne každá má od přírody silné nehty. Každodenní mytí nádobí, práce s chemikáliemi nebo fyzická práce slabší nehty okamžitě zničí. Co tedy dělat, abys měla nehty jako princezna, která na práci nikdy nešáhla? :)

Přípravky k posílení nehtů

V drogérii či kosmetických katalozích (př. Oriflame) se dá sehnat docela dost bezbarvých laků, které nehty vyživují a posilují. Popravdě s nimi nemám zkušenosti, ale na různých blozích bývají hodně doporučovány.

Mléko

To, co ovšem doporučit můžu, je pití mléka. Nehty mám sice silné, měla jsem na nich ovšem bílé skvrny. Začala jsem pít skleničku mléka denně a skvrny jsou pryč! Mléko obsahuje vápník, který není dobrý jen pro kosti, ale také pro tvé nehty.


Lak na nehty

Další věc, která může pomoct aspoň pocitu z tvých nehtů, je lak na nehty. Už sám o sobě ti nehty zpevní a určitě je budeš mít s lakem hned raději (může být i průhledný). Pokud si navíc koušeš kůžičky, s lakem si je automaticky kousat nebudeš tolik, protože by sis odprýskala lak. A trik - když budeš nosit červený lak, strupy na prstech a červená místa zmizí! Výrazná červeň laku je pohltí a pak jsou méně viditelná.

Umělé nehty

Hodně dívek si nechá dát umělé nehty, protože jejich nejsou hezké. Jenže tato metoda ti tvé nehty naopak zhorší! Pod umělým nehtem se z pravého nehtu stane papírový povlak. Až si nehty jednou sundáš, budeš muset dlouho čekat, než se tvé nehty spraví. Ale jestli ti tohle nevadí, umělé nehty můžou být také jedno řešení.


Šetrná práce s nehty

Možná jsou tvé nehty zničené právě proto, že se k nim nesprávně chováš. Pravidelně si je zastřihávej nebo piluj. Při mytí nádobí nebo práci s chemikáliemi si raději ber rukavice. Když si nehty odlakuješ, umyj si je mýdlem a dobře odlakovač smyj. Možná jen tyto drobnosti ovlivnily zdraví tvých nehtů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...