pondělí 4. června 2012

Rtěnka podle tloušťky rtů

 Jaký typ rtěnky se k tobě hodí, když máš rty úzké? A co když je máš naopak plné? Čti dál.

  
 
Úzké rty

Pro úzké rty se hodí všechny barvy. Tmavé tvé rty hodně zvýrazní, ale zúží. Světlý odstín dodá objem, ale tolik nezvýrazní. Doporučuji lesklé rtěnky. Třpytková rtěnka vypadá na úzkých rtech zvláštně..


Normální rty

Normální (střední) rty si můžou dovolit skoro všechno. Neboj se rudé barvy. Pokud chceš své rty zvětšit, doporučím ti třpytkovou rtěnku.
 

Plné rty

Světlé barvy tvé rty nepřirozeně zvětší, používej spíše tmavší odstíny. Nepřeháněj to s dávkou rtěnky. Vyvaruj se třytkovitých a extra lesklých rtěnek. Ideál je matná rtěnka.

 Jak vybrat barvu

Řiď se podle barvy své pleti. Nanes rtěnku na hřbet ruky. Pokud je kombinace pleti a rtěnky absolutně nesourodá nebo prostě taková divá, rtěnku si nekupuj.

Vždy se po aplikaci podívej do zrcadla! Sedí tvá rtěnka v líčení, K oblečení? Jestliže tvůj obličej po aplikaci vypadá divně, zkus jiný odstín. Pozor, po setření kapesníkem rty na chvíli zčervenají. Počkej dokud se barv nevrátí do normálu.

6 komentářů:

 1. prosim ta a nemohla by si spravit taky clanok, ze ako upravit pery? akoze nie kazdy ma pery len uzke alebo len plne, ja mam napriklad vrchnu peru uzsiu a spodnu normalnu, preto ma to zaujima ako to opticky vyrovnat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za typ, zkusim to nějak dát dohromady :)

   Vymazat
 2. Ahoj, co je to za odstín rtěnky u těch plnějších rtů?:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, přiznám se, že nevím. Ten článek jsem dělala už dávno a nepřidala jsem odkazy na stránky, ze kterých mám fotky. Zadej si do Google ,,lancaster moisture enhancing lipstick" a snad to najdeš. Já jí už nenašla...:-(

   Vymazat
 3. ..u těch nude rtěnek jde především o délku obličeje.....nude rtěnka opticky "vymaže" rty z obličeje.....takže pokud má někdo delší obličej ,je lépe dát výraznější barvu a "opticky zaplnit a zkrátit obličej" (nemusí to být nutně tmavší rtěnka,jen výraznější odstín).....no a uzké rty se neobejdou bez konturky...zvlášt pokud jsou rty příliš daleko od nosu.....barva konturky by ale neměla být příliš tmavá,opticky by totiž opět rty zužovala...na rty, které jsou sice uzké ale v obličeji jsou umístěny blízko k nosu se nedoporučuje nanášet konturku na horní ret

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...