pondělí 23. července 2012

Typy na optické zvětšení očí

Většina bloggerek, na které jsem nerazila, se může pyšnit velkýma očima a tudíž dávají na svůj web návody na odvážné líčení, které ale menším očím nemusí slušet. Já (naštěstí - či naneštěstí?) patřím mezi tu skupinu, která kukadla nevlastní. Za 6 let mé líčící praxe jsem objevila několik způsobů, které malé oči krásně zvětší.

Pro dívky s vělkýma očima může tento článek sloužit i jako inspirace k tomu, jak při líčení nepostupovat (platí však jen pro některé metody), protože i velké oči se můžou zvětšit na nevzhednou hranici.

Typ stínů

Pro optické zvětšení očí se nejvíce hodí třpytkové stíny. Oči krásně rozzáří. Dále jsou dobré lesklé odstíny. Matné barvy můžeš také použít - v tomto případě se budeš muset zaměřit spíše na zvětšení pomocí kontrastu tmavé a světlé barvy.

Tmavé stíny se pro malé oči nehodí?

Toto tvrzení rozhodně není pravda. Pokud budeš postupovat podle níže uvedeného návodu na situování tmavých a světlých stínů, docílíš skvělého optického zvětšení, kterého bys se světlými stíny nikdy nedosáhla.

Základní situování stínů

Zde vidíš 2 obrázky, kam bys měla nanášet stín. Nejvíce ti oči zvětší tmavá barva na záhybu oka a výrazně světlá barva na pohyblivém víčku a pod obočím. Jestliže chceš tmavší barvu nanést na pohyblivé víčko, měla by zasahovat i těsně nad záhyb víčka (jak vidíš na obrázku) - nevol ovšem příliš tmavé odtsíny a dej přednost lesklé či třpytivé barvě.

Další trik je nanést tmavší barvu za vnější tvar oka - oko opticky prodloužíš a tak i zvětšíš.

Rozhodně nanášej stín i na spodní víčko. Dej ho však spíše na polovinu dále od nosu a nanes ho těsně! pod řasy. Vždy zdálky dobře zkontoluj, jak stín vypadá a případně ho dodělej či rozmaž. Některé řasenky se po dlouhém dni rozmazávají na spodní víčko, což může být pro dívky s menšíma očima záchrana, protože pak rozmazaná řasenka vypadá jako stín a oči krásně zvětší.Tmavá linka

Na černé linky si dej pozor. Černě orámované oči jsou sice skvěle rockerské, pro malé oči se ovšem příliš nehodí. U černé linky se zaměřuj na horní víčko. Raději si linku dávej jen prostřední části víčka a vždy jí protáhni. Zde platí pravidlo - čím tenčí, tím lépe. Pokud ti černá linka při pohledu do zrcadla překrývá celé horní víčko, dala ses špatnou cestou. Pro zvětšení očí také pomůže linku rozmazat. Na kočičí linky podle tvaru očí najdeš návod zde.

Jesliže si chceš nanést linku po celé délce víčka, nanes jí opravdu až k vnitřnímu koutku (dej ale pozor, aby bylo velmi tenká). Před tekutými stíny dávej přednost klasické tužce.

Na spodní víčko si linku dávej velmi opatrně. Nanes jí těsně pod řasy a vždy jí rozmaž. Nikdy linku nedávej na polovinu víčka, která je blíže oku.

Černou linku by měly malé oči vždy kombinovat se stíny.

Světlá linka

Světlá linka vypadá velmi dobře v kombinaci s tmavou linkou. Jestliže tmavou linku nanášíme na vnější polovinu oka, na vnitřní polovinu budeme nanášet světlou linku. Neboj se jí nanést i na vnitřní záhyb oka. Světlá linka a protažená tmavá linka oči krásně prodlouží.

Jestliže máš tmavou linku po celé délce oka, můžeš u vnitřní poloviny víčka nanést světlou linkou těsně nad tmavou.

Řasenka

Tvé oči by před nanesením řasenky měly vypadat větší, řasenka vše nezachrání. Ale rozhodně tvé oči projasní a rozzáří. Doporučuji nanést 2 vrstvy. Pozor na obtisknutí řasenky na spodní víčko! Nepůsobí to profesionálně a oči to radikálně zmenší.

Líčení pouze s řasenkou tvé oči může zvýraznit, ale také může změnit jejich tvar. Mám mandlové oči, které po nanesení řasenky vypadají kulatě. Takže si dej pozor, aby řasenka nezměnila tvůj výraz.

Malé oči - symbol nevzhlednosti?
To, že jsou v módě holky s velkýma očima neznamená, že by malé oči byly něco míň. Většina hlavních hrdinek líbivých filmů má velké oči, tak to prostě je. Jenže hlavní hrdinka bývá mnohdy nejtuctovější ze všech. Malé oči dodávají tvému obličeji zajímavé proporce a s dobrým nalíčením se můžeš stát mnohem zajímavější než velkooká ikona (neříkám hezčí - zde jde o žebříček hodnot).

Příkladem takové dívky může být moje oblíená zpěvačka Tori Amos, která má velmi malé oči, ale právě díky nim působí velice zajímavě.

Jestliže tvé oči nejsou nejvýraznější část obličeje, zaměř se na jinou. Třeba na rty nbo na obočí.

Pro zajímavost - od konce 30- let do počátku 50. let byly v módě dívky s menšíma očima. Podívej se na dobové návrhy.


2 komentáře:

  1. Já si tedy myslím, že vůbec nezáleží na velikosti očí a vlastně ani tvaru, ale vždy celkovém dojmu. Jinak parádní návod, hezky zpracované.

    OdpovědětVymazat
  2. no ja mam prave opacny problem, velikanske oci :D

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...