sobota 21. července 2012

Vršek podle typu kalhot

Jestliže se nechces oblékat jen podle posledních módních trendů, jistě se v tvém šatníku objeví jiné složky, než jen úzké kalhoty a trička na gumičku na bocích. Jenže v obchodě se prodávají především vršky právě k úzkému typu kalhot, takže si občas můžeš koupit pěkné tričko, které se k tvým kalhotům ale vůbec nehodí. Proto jsem napsala tento článek, ve kterém ukážu, jaký střih trička ke kterým kalhotům nosit a jaký třeba naopak ne.

Rovnou upozorňuji, že se zaměřím na sníženou výšku pasu, jelikož kalhoty do pasu (rozuměj nad pánevní kost) se nedají v běžných obchodech sehnat a navíc s nimi nemám zkušenosti.

Široké kalhoty (chlapecký střih, turecké kalhoty, prostě cokoli s širokými nohavicemi)

Široké kalhoty zvýrazní boky. Jako kontrast si k nim musíš vzít něco úzkého. Ideální je přiléhavé tričko. Dále bys neměla mít výrazná ramena, proto vol širší výstřihy, které ti ramena opticky zaoblí. Skvěle se k těmto kalhotům hodí tričko s širšími ramínky.

Nenos k širokým kalhotům volné plandavé tričko, budeš vypadat jak pytel.

Zvonové kalhoty
Ke zvonáčům si vem opět vypasované tričko. Velmi dobře vypadá, když se od pasu nahoru rozšiřuje a tvoří netopýří rukávy. Také se k nim velmi hodí, když jsou rukávy vršku na konci rozšířené (jako doplněk ke zvonu).

 
Rovné kalhoty

K rovným kalhotům si můžeš vzít téměř cokoli. Jejich nevýhoda je ta, že nevytvoříš kontrastní model - tzn střídání úzkých a širokých částí.

Úzké kalhoty

Úzké kalhoy jsou dnes v módě. Můžeš si k nim vzít přiléhavé tričko, budeš ovšem vypadat zbytečně nudně. Mnohem víc šik budeš s volným tričkem, které na tobě jakoby ,,visí". Upozorňuji ovšem, že tento typ vršku se hodí spíše k velmi štíhlým dívkám. Dále se k úzkým kalhotům hodí tričko se zvýšeným pasem (tzn. pod prsy). Neuškodíš jim ani s vrškem, který má zvýrazněná ramena.

Mrkváče

Mrkváče opravdu hodně zvětšují zadek, takže si je můžou dovolit spíše útloboké dívky. K mrkváčům doporučuji vypasované tričko s rukávy zvýrazňující ramena, které opticky siluetu vyrovnají. Je to sice můj pohled, ale mrkváče dívkám s normální a silnější postavou spíše uškodí než zkrášlí.

Nenos k mrkváčům trička zaoblující ramena (s širokými výstřihy), jinak se tvůj zadek zvětší ještě více.

Jaký typ kalhot máš ty nejraději?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...