čtvrtek 9. srpna 2012

Inspirace - Marilyn Monroe

Sice z komentářů vidím, že u vás frčí Greta Garbo, marilyn měla ale nedávno výročí a tak by s možná slušilo udělat inspiraci tentokrát jí. Navíc je to vzor pro většinu dívek obdivující starou módu.

Marilynina typologie

Marilin je od přírody brunetka. Pravděpodobně má středně světlou pleť, ale to jde těžko určit, protože barevné fotky z 50. let jsou dokolorovávané uměle. Obličej má herečka hranatý a tím pádem tě na ní zaujmou výrazné lícní kosti. Oči i nos má přiměřeně velké tvaru obličeje, výrazné jsou na ní všk plné rty. Marylin vlastně vůbec nemá zajímavý obličej, zapamatovatelnou jí dělají blond vlasy a dobové líčení.

Vlasy

Marylin si vlasy odbarvila na blond a to je její poznávací znamení. Má je natočené do velkých kudrlin.

Líčení

Uhrančivá, až árijská blondýnka, takto Marylin působí. Nejdůležitější součástí její kosmetické výbavy je rudá rtěnka. Dále to jsou tenké kočičí linky a pěčlivě upravené a zvýrazněné obočí do tvaru V, jak to bylo v 50. letech v módě.

Oblečení

Nejoblíbenější barvou Marilyniných oblečků byla bezesporu bílá. Jiné zbarvení na ní člověk téměř nevidí. Jestliže tě zajímají střihy jejích šatů, poohlédni se po dobových módních ilustracích z 2/2 50. let - moc dlouho na vypisování:)

Pro koho se Marilynin styl hodí?

Marilyniním stylem se inspirovalo už tolik slavných hvězd, že se snad nenajede jiná osoba, která svým stylem tak zaujala. I když nemáš hranatý obličej, můeš se u ní inspirovat alespoň rudou rtěnkou a blond vlasy. Nedoporučuji odbarvení pro dívky s hnědými a tmavými vlasy, mohlo by to špatně dopadnout. Myslím, že Marilyn se může inspirovat každá dívka a nemusí se (krom blond vlasů) bát, že by šlápla vedle.12 komentářů:

 1. hmmm s tym klobucikom je krasna :)

  OdpovědětVymazat
 2. a já myslela, že Marylin byla původně zrzka, někde jsem zahlédla její fotografie z mládí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. juj, tak to je možný, já jí viděla v nějykm časopis s obarvenou fotkou na hnědo.. Ale ony ty obarvený fotky někdy opravdu klamou

   Vymazat
 3. krásna marylin, musím si nejak vyrobiť väčšie oči nech na mne tá linka nevyzerá divne :D

  OdpovědětVymazat
 4. byla úžesná, hlavně v Někdo to rád horké jí to moc slušelo. ten film doporučuju :)

  OdpovědětVymazat
 5. mužu se zeptat co znamena arijska blondyna??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blondýnka s hodně světlými vlasy a pletí a modrýma očima.
   Toto úsloví je přejato z dob fašismu, kdy Hitler považoval takové lidi za nadčlověky a shromažďoval je (jednoduše řečeno), dnes se to často používá, ale ne primárně odkaz na fašistickou ideologii.

   Vymazat
  2. aha ja myslela ze MM nemela přesně modré oči. Ale ona přece nebyla puvodne tak svetla nedelaji to spiš ty fotky černobilé??

   Vymazat
  3. Hele, popravdě teď fakt nevím. Na dobarvovaných fotkách nevypadá, jako by měla hnědé oči. V komentu nepopisuje Marilyn, ale obecně árijskou blondýnu. Ve článku mám jen, že tak působí, takže uf, nemám tam chybu:-) Původně byla hěndovlasá.

   Vymazat
 6. Nejen pro slaměné vdovce, prezidenty a pin-upky - nesmrtelná Marilyn ožíVá na sladkých náušnicích! http://lovemusic.cz/produkt/3771-trsatkove-nausnice-marilyn-monroe/

  OdpovědětVymazat
 7. Nejen pro slaměné vdovce, prezidenty a pin-upky - nesmrtelná Marilyn ožíVá na sladkých náušnicích! http://lovemusic.cz/produkt/3771-trsatkove-nausnice-marilyn-monroe/

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...