pátek 17. srpna 2012

Líčení z 20. let - návod

Pokud hledám na Youtube tutrial na líčení z 20. let, nacházím jen zmalované obludy, které s tehdejším ideálem nemají nic společného. Jedná se o populární dobu a mě je líto, že média takto vzbuzují dojem, že dívka se musí dát tak černé stíny, aby se z jejích očí staly malé špendlíky nebo aby vypadala jako prostitutka. Jenže tak to v té době nevypadalo.

Proto jsem se rozhodla vytvořit vlastní návod, který je inspirovaný líčením dobových hereček. Jedná se o jedno z jejjdnodušších a nejrychlejších líčení, jaké znám.
Co potřebuješ
v závorce je značka, kterou jsem použila já

Tmavý třpytkový/metalický stín - pro dívky se světlou pletí šedý, pro dívky s jinou pletí do nějakého odstínu (Astor)
Černý třpytkový/metalický stín (Astor)
Světlý třpytkový/metalivký stín (Astor)
Černá tužka na oči (Gabriella Salvette)
Štěteček či něco podobného na nanesení (Essence)
Polšářek na nanesení (jakýsi levný z DM)


Líčení
1. Nanes si okolo záhybu víčka tmavý stín, jakoby s ním víčko ,,vymodeluj). Nenanášej ho až k nosu, oči by se ti opticky přiblížily.
2. Doprostřed víčka nanes světlý stín ve větší vrstvě, ale příliš ho nerozmazávej do tmavého stínu.
3. Na vnější kraj víčka nanes černý stín - šetři s ním, pokud se k tobě černé líčení příliš nehodí (př. olivová pleť) či máš malé oči
4. Na celé spodní víčko nanes polštářkem! tmavý stín. Pokud máš velké oči, můžeš si ho dovolit výraznější.
5. Na vnější půlceu víčka nanes k řasám černou  tužku, kterou portáhni a podle potřby rozmazej.
6. Řasenka a je to hotovo! Dle potřeby můžeš nanést světlý stín pod obočí.

2 komentáře:

  1. naozaj krásne a jenoduché. ja sa takto maľujem v podstate stále, akurát že iba v zlatohnedých (lebo mám hnedé oči :D) odtieňoch, a na beždý deň nie metalicky :) je to naozaj pekné líčenie a vždy mám s ním také väčšie a krajšie oči :3

    OdpovědětVymazat
  2. Posuzovat líčení očí doby secese nelze dle obrazů protože jsou oči znázorněny omocí malířských technik, rovněž kolorované fotografie neodpovídají skutečné, reálné módě.
    Obecně byla módní světlá pleť, takže proto se nosily slunečníky, používaly co nejsvětlejší pudry, oči se nelíčily dle dnešní představy, nanejvýše obočí pomazalo cukrovou vodou a učíslo do žádaného tvaru. Tváře nenápadně tvářenkou, rty lehce červeným voskem. Vše naprosto nenápadně a téměř až po 25 roce věku. Vyloženě viditelné líčení očí a rtů bylo vyhrazeno prostitutkám. Okrasné líčení 20 - 30 let, 20 stol., je nutno rozlišit ono pro filmovou kameru a líčení pro všední den běžné ženy. Barevné stíny na oči se nepoužívaly, velmi nenápadně tmavěhnědý pudr, pro konstrast bílý pudr na jednoduchém principu, že tmavé ustupuje, světlé vystupuje. Obočí se vyholovalo a dokreslilo voskovou tužkou, řasenky byly na bázi mýdla, nanášely se kartáčkem tvaru miniaturního kartáčku na zuby. Make up byl několikrát denně opravované pudrování, rty se malovaly do srdíčka. Líčení jaké používaly modelky, herečky a manekýny normální běžné ženy nenosily, jakoby existovala dvoukolejná móda, jedna z časopisů a film. žurnálů a jedna konzumní z reálného života. Líčení jaké známe dneska začalo až po II. svět válce, i v USA.

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...