sobota 22. září 2012

Kotníčkové střevíčky/ kozačkyNedávno jsem šla do obchodu s obuví a všimla jsem si, že 50% střevíček mají konec u kotníku. Na pultě vypadají moc pěkně, hned bych si jich několik koupila. Jenže kotníčkové boty jsou další zkázou pro dívčí nohy, protože je můžou velmi zkrátit. Jak si tedy botky vybrat?
Co si ke kotníčkovým botám obléct?

Kotníčkové boty se vážně ke všemu nehodí. Vybírej dobře, co si k nim oblečeš. Krok mimo neuděláš s úzkými kalhotami. K těm se kotníčkové botky velmi hodí.

Jestliže si chceš vzít sukni, vol délku nad kolena! V kotníčkové botech totiž se sukněmi končící na lýtkách budeš vypadat jako zastaralá babka, vážně... Střih sukně vol spíš rovný nebo do A. Boty vybírej spíše s odstávajícím koncem, nebudou tak působit jako součást nohy a tudíž jí tolik nerozšíří.

Kdo si kotníčkové střevíčky vzít nemůže
Jestliže máš širší nohy nebo nemáš ,,klasický" tvar, tzn tvá lýtka jsou příliš rovná nebo působí špalkovitým dojmem, kotníčkové boty si nikdy neoblékej. Krátkým nohám tento typ bot také nedoporučuji.

Mám široká lýtka - musím nosit jedině kotníčkové kozačky

Dnešní móda nepřeje přirozeným dívčím tvarům a proto se do většiny kozaček nenarve ani přirozeně tlusté lýtko. Pro silnější dívky tedy nastává jednoduchá varianta - kotníčkové kozačky. Jenže tato volba je velká chyba. Kotníčkové kozačky jejich nohy zkrátí a ztlustí a jejich velikost velmi vynikne. Jestliže patříš do této sorty, najdi si kozačky s rozparkem, šněrováním, kozačky do půli lýtka atd., či nos jiný typ bot, ale rozhodně netíhni ke kotníčkové parádě.

Z kotníčkové historie

V 19. století se nosily všelijaké šněrovací boty, takže i kotníčkové byly na dením řádu. Tehdy ale byly pevně přitisknuté k noze a nosila se k nim dlouhá sukně, takže působily velmi elegantně.

Uzavřené boty ke koníkům prožily návrat na konci 30. a počátku 40. let. Nosily se se šněrováním nebo bez něj. Aby nezkrátily nohy, ženy k nim oblékaly sukně po kolena áčkového tvaru.

Střevíce ke kotníkům se také nosily v 80. letech. To už ale móda připouštěla mnoho stylů, proto se nejedná o nejvýraznější prvek této doby.

3 komentáře:

 1. ja jedny také mám ako sú na tej starej reklame tie úplne vpravo hore, len majú príliš vysoký labilný opätok, tak ich veľmi nenosím :(

  OdpovědětVymazat
 2. Jsem trochu silnější a hlavně disponuji silnýma lýtkama a nosím kotníkové boty podobné těm na ilustraci. Asi mám zvláštní vkus, ale mě se to líbí. Taky nohy teda nijak v poslední době nezvýrazňuju a punčochy nosím v barvě bot - tedy černé. Hlavně lepší kotníčkové boty na podpatku, než bez podpatku. To nohy pak vypadají strašlivě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klidněje nos, jestli se ti líbí a přijde ti, že vypadáš dobře. Jak říkáš, je lepší je nosit na podpatku. Lepší je mít k úzkým kalhotám nebo kratší řasené sukni. Černé punčochy jsou ideál, protože zužují nohy. Tvou fotku jsem neviděla, takže můžu říct, že tu šance, že v tom vypadáš dobře!:-)

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...