úterý 18. září 2012

Návleky na nohy


Začíná zimní období a mnoho dívek chce nosit sukni. Jenže v punčocháčích jim je zima a proto volí teplou vrstvu navíc - návleky na lýtka. Na figurýně tyto návleky vypadají moc pěkně, nejsou ovšem pro každý typ nohy. Jestli si návleky můžeš dovolit nebo ne se dozvíš právě v tomto článku.

Jaké je úskalí návleků?

Návleky lýtka rozšíří a udělají z nich ,,špalek". Tzn. potlačí jejich přirozený tvar a udělají z nich tlustý rovný objekt. To je ten hlavní problém, proč návleky nesluší každému. V kontrastu s širšímy stehny, které má ženská postava, pak nohy působí zavalitě a krátce.

Kdo si tedy může návleky dovolit?

Jestliže máš dlouhé nohy, které mají tu výhodu, že jsou tenké, návleky si klidně pořiď. Pro dívky s normálníma ženskýma nohama (tzn tširší stehna, tvarovaná lýtka), svalnatýma nohama (svaly přidají na objemu), silnějšíma nohama, nepříliš tvarovanýma nohama (nohy působí jako ,,špalky" samy o sobě) či krátkýma nohama se návleky příliš nehodí.

(na pravém obrázku můžeš vidět, jak vypadá noha bez návleku a jak s ním) 

Co si k návlekům vzít

Žel, nejčastěji potkávám dívky obdařené krátkýma nohama s návleky, které na kratší nohy ještě více upozorní. Jestli máš nohy normálně dlouhé a přirozeně tvarované, můžeš si návleky dovolit s botami na podpadku nebo na vysokých podrážkách (prodlouží nohu). V žádném případě nenos k návlekům obyčejné tenisky.

Dívky s tenkýma dlouhýma nohama si tenisky vzít můžou, ovšem s vyššími podpadky či podrážkami budou vypadat víc stylově.

Boty vol do špičky s tenkým podpadkem.

Jiná alternativa

Jestliže ti návleky deformují postavu, ale přesto nechceš, aby ti byla zima, existuje několik variant alternativních doplňků.

Můžeš si pořídit tlustší punčocháče - ne silonky, ale punčocháče. V černé barvě vpadají moc pěkně a hezky tě zahřejí. Lze také sehnat termo legíny, které vypadají jako punčochy a také pěkně hřejou. Dále si samozřejmě můžeš pořídit kozačky čo jiné vysoké boty.

Otužování nohou

Sama vím, že otužilost nohou je hodně o zvyku. Sukni (+ silonky) střídám kalhotami až při - 12°C. Jak si nohy otužit? V zimních měsících nos sukni často (se silonkami). Ideální je, když ti na nohy není ani teplo ani zima. Ráda by sis je hezky zahřála, ale i bez kalhot se v nich dá vyjít - tento stav tě nejlépe naučí otužilosti. Pochopitelně, pokud tě nohy mrazem štípou, klepeš se nebo i je zima vážně hodně nepříjemná, vezmi si něco jiného, než sukni, mohla by sis přivodit zdravotní problémy.

3 komentáře:

 1. ja návleky nenosím, veľmi sa mi to nepáči :( keď tak nosím vyššie čižmy. minulú zimu som nosila sukňu aj keď bolo -10°c, som zvedavá ako to vydržím tento rok :D (v tezenis mali minulú zimu fakt dobré pančuchy, aj hrubé 60d, aj hrubé tuším 40-30d)

  OdpovědětVymazat
 2. Na návleky jsem malá a už stará. Jinak šlo by pozadí dát trochu světlejší? Venku na mobilu ta hnědá s černou je jeden nečitelný flek. Ráda si čtu tvé posty. Kvůli zobrazení o ně přicházím. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom hloupym mobilním provední vím, ale žel nejde vytvořit samstatně pro blog a samostatně pro mobil. To tmavý pozadí je částečně vytvoření už samotnou šablonou, takže světlé nebude nikdy. Navíc mě se líbí kontrastní vzhled a kdyby byla místo tmavě červené světlá, tak by se mi vzhled blogu už nelíbil. takže je mi líto, ale na posty si holt budeš muset počkat až na počítatč :-(

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...