pátek 5. října 2012

Inspirace - Greta Garbo

Jelikož většina ze čtenářek mého blogu obdivuje Gretu Garbo, rozhodla jsem se další Inspiraci vytvořit právě o ní. Tato švédská herečka započala svou kariéru již ve 20. letech, vrchol kariéry měla ovšem ve ,,třicítkách", proto se Inspirace zaměří právě na toto období.

Gretina typologie

Greta má dlouhý hranatý obličej, který bych ovšem na některých fotografiích nazvala i oválným. Na první pohled nás zaujmou její hluboká víčka, které jí dodávájí tajemný pohled. Ten podpoří i vykroužené obočí. Dál ještě upozorním na její výraznější lícní kosti, středně plné rty a poměrně dlouhý nos.

 Vlasy

I přes trošku jiné módní požadavky nosila Greta delší mikádo, jehož konečky si kudrnila nebo vytáčela směrem od hlavy. Člověk narazí také na mnoho fotek, kde má vlasy sčesané dozadu a tak zvýrazní své lícní kosti a uhrančivé oči.


Líčení
Greta se nidky nelíčila příliš výrazně (ani ve 20. letech), protože je má oči výrazné samy od sebe. Ke konci dekády si dávala tmavou linku do ohybu víčka, k řasám se jí nebála dát poměrně silnou, vždy jí ale rozmazala, aby nepůsobila příliš tvrdě. Ještě jeden dodatek - Gretu si nedokážeme představit s jiným než tence vytrhaným obočím.


 
Oblečení

V oblékání se Greta nebála výraznosti a tmavých barev. Ačkoli její oblčeky podléhají módě, většina z nich působí objemně. Díky svému hranatému obličeji v nich ovšem nepůsobí mohutně a zas se trochu liší od ,,tuctovek" doby, takže má další plus co se týče originality.
Pro koho se Gretin styl hodí

Pokud chceš, aby si tě na ulici lidé pletli s Gretou, musíš mít oná hluboká víčka a hranatý obličej. Dál se jen nalič jako ona a natoč si stejně vlasy. Dívky nevlastnící tyto rysy se můžou inspirovat ve slušivém účesu, který se hodí skoro pro všechny tváře. Oblečení 30. let těžko někde seženeš, takže doporučuji šaty v obdbném střihu módy 30. let doplněné volány.

4 komentáře:

 1. milujem Gretu. Ďakujem za článok, paráda :)

  OdpovědětVymazat
 2. Greta Garbo byla krásná žena feme fatale 30. let. Greta Garbo prý milovala v oblékání tyrkysovou, růžovou a černou barvu. Zatímco ve filmu hrála v nádherných róbách v civilu měla ráda jednoduchost. Do ústraní se stáhla v 35 letech a ve společnosti se příliš neukazovala, na ulicích se maskovala do slunečních brýlí a širokých klobouků. Posledních dvacet let života prožila v úplném ústraní, často chodila po New Yorku, oblečená ovšem v naprosto všedním a obyčejném oblečení, často nosila rolák a kalhoty, kabelku přes rameno a igelitovou tašku a samozřejmě také nezbytné sluneční brýle. V zimě pak kabát či větrovku doplněnou pletenou čepicí. I přesto, že se příliš neukazovala, paparazzi ji při jejích pochůzkách New Yorkem, bez jejího svolení fotili, z těchto fotek je vidět, že i ve svých 70 letech, byla krásnou a oduševnělou ženou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za doplnění! Ráda jsem se dozvěděla něco nového:-)

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...