pátek 30. listopadu 2012

Inspirace - Jean Patchett

Jean Patchett byla v 50. letech velmi populární modelkou s osobitým pohledem a typickým ,,umělým" obočím. Pojď se seznámit s její typologií a inspiruj se Jeaniným stylem.

Jeanina typologie

Je nemožné najít Jean nenamalovanou, takže si musíš šílený make-up odmyslet. Jean má oválný štíhlý obličej s jemnými rysy. To, co jí tolik odlišuje, je vysoko postavené obočí malované do křivky s vrcholem posazeným co nejvíce na kraji. Oči má modelka oválné střední velikosti, nos spíše menší, rty plné. Jean si hodně zvýrazňovala pihu u levého oka.
Vlasy

Modelka vlastnila blond vlasy krátké délky, které nosila stáhnuté z obličeje a natočené do velkých vln. Následovala tím tehdejší módní vlnu.

Líčení

Jean je krásnou ukázkou dobového líčení, s kterým působí dívka jako figurína. Obočí si barvila na černo a silně protahovala. Oči si rámovala černou linkou, někdy si také nanášela světlé lesklé stíny. Rty měla rudé, jak jinak v 50. letech.

Oblečení

Jean má velmi útlou, až anorektickou postavu. Pas má samozřejmě stažený. Ikona byla oblékána spíše do přiléhavých šatů. Nejklasičtější je kostýmek s blůzou a rovným sáčekem.

Pro koho se Jeaninyn styl hodí?

Pokud se chceš za Jean stylizovat, musíš vlastnit oválný obličej s vysoko posazeným obočím. Pomocí dobového líčení se jí můžeš velmi přiblížit. Inspirovat se ale můžou i dívky s jiným obličejem. Jeaninym typ líčení se hodí pro skoro každý obličej, který má výraznější obočí - nos ho ovšem v kombinaci s vlasy pryč z obličeje - na ofinu zapomeň. Máme štěstí, že se dnešní móda inspiruje 40. a 50. léty a proto se dají sehnat úzké šaty s výrazným pasem. Tento typ oblečku ovšem doporučím dívkám se souměrnou štílou postavu - ostatní by si mohly ubrat na kráse.


 Doporučuji tento odkaz, kde najdeš spoustu fotek Jeann z 60. a 70. let, kde je z ní starší dáma. Je velmi zajímavé vidět modelku v době vrcholu a poté ve starším těle, v jiné době a módě.
4 komentáře:

 1. ešte aj ako stará vyzerá mlado, pre jej šibalské oči :) ale inak sa mi veľmi nepáči, akurát tá móda 50. rokov je fascinujúca

  OdpovědětVymazat
 2. mas opravdu zajimavy blog.. budu si to muset vsechno pekne v klidu precist. Bohuzel mode ja nerozumim, takze tam asi nebudu mit co pridat ke komentarum :-((

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná... sem tam mi ale připomíná německou zpěvačku Sandru Cretu:-)
  Nicoll N.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...