středa 7. listopadu 2012

Inspirace - Louise Brooks

Ačkoli má Louise takový obličej, který vlastní jen málo dívek, zařadím i jí do Inspirace. Byla totiž jedna z ikon 20. let a dodnes se jí snaží přiblížit mnoho dívek. Tak tedy, Louise:

Louisina typologie

Louise má  oválný obličej s vysokým čelem. Obličej dělí v polovině výrazné rovné až zamračené obočí, které je pro herečku tak typické. Oči má oválné střední velikosti. Mírně se natáčejí šikmo od nosu dolů. Nos má Louise rovný s oválným koncem. Ačkoli doba diktovala úzká ústa, módní ikona vlastní přiměřeně velký ústa. na herečce je výrazná také vysunutá spodní část obličeje.

Přestože se v té době ,,nosila" přirozená dívčí postva, skoro nejoblíbenější herečka vlastnila útlé drobné tělo.

Vlasy

Podle tehdejší módy měla Louise mikádo s delší ofinou. Střih tohoto účesu najdeš zde. Samozřejmě lze najít fotografie bez ofiny, s ondulací či s dlouhými kadeřemi.

Líčení
Louisino líčení není vůbec tak výrazné, jak by s mohlo zdát. Na oči používala tmavší lesklé stíny a na kraj víček - horních i dolních - si dávala černá stín, ale jen jemně. Nezapomenutělně k herečce patří tmavá rtěnka, která rty opticky zúží. Je možné, že si také zvýrazňovala obočí, ale tento detail z černobílých fotografií nedokážu poznat.

Oblečení

Jako jedna z nejpopulárnějších herček oblékala Lusie to, co bylo v tehdejší módě. Šaty se sníženým pasem s oválným nebo trojúhelníkovým výstřihem, sukně těsně pod kolena, korále.

Pro koho se Louisin styl hodí

Lousie se může inspirovat každá dívka s normální až štíhlou postavu, které sluší mikádo s ofinou. Pokud máš rovné obočí a oválný obličej, můžeš se Louise docela hodně přiblížit. Pokud chceš účes na ,,Lousie", doporučuji probrat s kadeřnicí délku vlasů a ofiny.


1 komentář:

  1. Nebyla to báječná móda? Děkuji za ty fotografie. To ti musí dát hroznou práci to dát dohromady.

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...