čtvrtek 20. prosince 2012

Zamyšlení - řešit o Vánocích váhu nebo si užívat?

Jen co člověk zabrousí na internet, hned nachází tisíce článků na téma nepřiber o Vánocích, dietní vánoční cukroví, vánoční dieta atd. Holky, co blázníte! :-)

Občas mi přijde, že si dívky za každou cenu hledají příležitosti, kdy se mají šanci přibrat. Takže si i z Vánoc, které by měly být svátky klidu, zábavy a odpočinku, udělají svátky hubnutí a diet.

Proč se to tak prožívá? Před Vánoce se stejně přiberou tak 3 kila (jestli se vůbec přiberou, že). Jestliže se po svátcích dívka zas normálně stravuje, dostane se na normální váhu. Ještě jsem neslyšela, že by někomu ta kila zůstala třeba 2 měsíce. Když se člověk přiměřeně stravuje, týden přejídání ho zas tak moc nepoškodí. Samozřejmě, když jíš ve větší míře i normálně, tak nabereš více a budeš mít problém kila shodit. To už se ale týká obecných stravovacích zásad, ne vánočního přejídání.

Pokud zjistíš, že jsi trochu přibrala, prostě si stačí dávat v lednu pozor a s jídlem to nepřehánět. Kila budou pryč.

Jsou i dívky, které při vánocích drží diety a hrozně se krotí. Ano, nedoporučuji sníst mísu cukroví na posezení, ale přijde mi zbytečné se kontrolovat a nedat si, když má člověk chuť a možnost. Když ti babička nabídne rohlíčky a ty si kvůli hubnutí nevezmeš, sliny se ti stejně sbíhat budou a navíc bude babičce líto, že sis nedala, když se snažila dobře napéct.

Takže závěr? Řešit kila navíc o Vánocích mi přijde zbytečné. Pokud se přiměřeně stravuješ, jedno ,,vynechání" ti na váze neuškodí. Je lepší si svátky užít nebo se stresovat dietami?

A teď si to představ opačně. Kdybs týden skoro nic nejedla a pak se vrátila do starých kolejí - zhubneš? Možná na chvíli, ale hned to bude zpátky. A tak je to i s jedením vánočního cukroví. Když to jednou přeženeš a pak budeš jíst opět normálně, tvá váha se brzy vrátí sama do pořádku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...