sobota 19. ledna 2013

Aplikátory na oční stíny

Tento článek je něco mezi návodem a rezenzí, protože vycházím pouze z produktů, které jsem vyzkoušela, a zároveň dám i pár rad.
Vatové tyčinky do uší

S vatovými tyčinkami snad každá slečna začíná. Nejlevnější varianta je ovšem dobrá opravdu leda tak na pokusy ve 13 letech. Vatička totiž nedrží pohromadě, hned se z ní uvolňují vlánka. Dále - prášek ze stínů nabere, ale už nepustí. Takže se hodně plýtvá materiálem. Její jediná výhoda je tenkost. Proto jí doporučím na tenké linky, korekce nebo rozmazání (např. na spodním víčku).

Polštářky

Polštářky koupíš v drogérii tak za 30 Kč. V DM je mají i v kombinaci se štětečky, jak jinde, to nevím. Polštářky jsou dobré k větší ploše stínů. Nejlepší jsou však na linku z krémových stínů - ta se nosila např okolo roku 1940 - viz líčení Greta Garbo. Krémový stín se špatně nanáší na štěteček a ještě hůř se z něj dostává, takže kraj polštářku je nejlepší varianta, čím ho aplikovat. Dále se s ním docela dobře aplikuje stín na spodní víčko - ocení hlavně slečny s menšíma očima.

Malé štětečky z drogérie

Jak jsem již zmínila, někdy se v drogérii prodávají polštářky v kombinaci se štětečky, v DM mají černo barvu a stojí myslím 39 Kč. Doporučím je na tenké linky, které jsou potřeba na líčení např. 60. let. Co ale rozhodně udělej - neboj se vzít nůžky a zkrátit je. Zárověň je může zastřihnout mírně zkoseně, lépe se ti s nimi bude manipulovat. Dlouhé štětiny se totiž pořád ohýbají a zkrácení tomu zabrání.

Plochý štětec

Plochá štětec se hodí na všechny typy líčení. Výhoda je, že si podle zkosení určíš, jak tlustá bude čára. Štěiny si můžeš také přidržet a tím vytvořit větší tlak na víčko, tudíž silnější intenzitu a větší ostrost stínu. Já mám jeden od Essence a je skvělý, nemám ovšem srovnání s jinou firmou...

Kulatý štětec

Kulatý štětec se používá na kouřové líčení. Nedávno jsem si u Essence jeden koupila a přišlo zklamání. Štětiny jsou příliš dlouhé (ohýbají se), takže vzniká neostré líčení neschopné větších detailů. Asi si štětinky ostříhám, ale stejně se bojím, že bude pořád líčit špatně. Navíc hrozně málo chytá prášek ze stínů a ještě mi je úplně rozryje, takže vážněnedoporučuji.

Klasický štětec na malování

No, taky jsem to zkoušela. Normální štětec má tlustší štětiny, takže stíny moc nechytá... Má cenu zainvestovat těch 40 Kč do plochého štetečku od essence nebo těch malých z DM.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...