úterý 15. ledna 2013

Historické líčení - kdy použít tekutou linku?

Když projíždím návody na Youtube na dobová líčení, velmi často narážím na aplikaci tekuté linky. Jenže tento kosmetický prostředek lze použít jen v málo periodách. Takže kdy bude její nanesení víntané a kdy si naopak budeš hrát s ohněm? K tomu ti dopomůže tento článek.

10. a 20. léta
V těchto periodách se dámy líčí zásadně kouřově. Samozřejmě lze použít černou tužku - naopak bude vítaná, ale musíš jí rozmazat. Tekutá linka do tohoto období, prosím, vážené tvůrkyně patvarných dobových videí, nepatří.

30. léta
Na začátku 30. let se ještě nosí kouřové líčení. Módní tvůrci ale přichází se světlým a slušivým vzhledem, který se obstará pomocí černé linky a rozjasněných stínů. Ke konci periody se naopak dává přednost pastelovým barvám, linka je ale základ. Tekuté linky sice můžeš použít, neprotahuj je ale daleko za víčko, jako se to dělá v případě následujícího období! Stejně ale doporučuji použít pouze tužku, protože linka může působit příliš tvrdě.

40. a 50. léta
Pokud chceš používat tekutou linku, líčení těchto let jí jen uvítá. Na spodní víčko si jí ale neaplikuj - tam doporučím spíše tužku. Tužku můžeš samozřejmě místo linky použít, ale na dojem z konce 50. let se přecejenom víc hodí linka - ačkoli ne všem slečnám sluší, že.

60. a 70. léta
V 60. letech šlo hlavně o barvy, ale na základní linku se tekuté stíny velmi hodí, protože působí precizně. Takže bez ostychů. 70. léta tak moc nakoukaná nemám, ale širší nerozmazaná linka se stále nosila, takže také doporučím - přestože ani s tužkou nebudeš vypadat nedobově. Pozor - ke konci 70. let se už nosí kouřové líčení, takový předstupeň 80. let.

80. a 90. léta
Nikdy, prosím nikdy si nedávej tekutou linku k makeupu z 80. a 90. let. Líčení je sice výrazné, ale působí sjednoceně, protože si zakládá na kouřovém principu. Takže rozmazaná černá tužka je skvělá, ale tekutá linka ne.

1999-2004
Do módy se dosávají tužky všech barev. Přesto se upředňostňuje kouřové líčení, byťtřeba s nerozmazanou tužkou. Tekutá linka se nenosí.

2005-2013
Po roce 2005 začíná období království tekuté linky. No, pamatuješ sama. Dnes je tekutá linka stále v módě a nosí se často bez stínů, aby vznikl nádech 40. a 50. let. Dnešní trendy netřeba komentovat, stačí se podívat na součastné módní časopisy či blogy

3 komentáře:

 1. Skvělý článek... :-)
  Jen by mě zajímalo, kterým typům tekutá linka nesluší?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, líčení tekuté linky k různým typům očí se věnuji tady: http://turnyra.blogspot.cz/2012/05/kocici-ocni-linky.html
   Tekutá linka se nehodí na baculatější obličeje. Nejvíce sluší očím s výraznými víčky. Mě třeba moc nesedí, protože mám ten baculatější obličej a menší oči - kombinaci, která tekuté linky přímo odpuzuje :-).

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...