úterý 12. února 2013

Inspirace - Audrey Hepburn

Jelikož je tato ikona vzorem nejedné dívky a také jste si o ní prosily ve Článku na přání, vytvořím tentokrát inspiraci právě o této herečce. Popravdě, mě nikdy nijak extra nezaujala, mám jiné oblíbenkyně, ale přesto k ní chovám jakousi úctu.

Audreina typologie
Audrey má hranatý obličej s delším rovným nosem. Nejvýraznější jsou na jejím obličeji velké kulaté oči s hlubokými víčky a tlusté dlouhé obočí. Jako bonus se konečky jejích očí stáčejí nahoru a vytvří kočičí dojem a to je to, co jí činí zajímavou. Ústa má přiměřeně velká a hezky tvarovaná 
.
Vlasy
Dlouhé vlasy kostymérky seply do obyčejného nebo vysokého drdolu. Další variantou účesu jsou krátké vlasy s ofinkou do půli čela. Další hereččinou zajímavostí je pěšinka na kraji.

Líčení
Tolik dívek se chce malovat nako Audrey! Není to těžké. Stačí nepatrná kočičí linka na horní víčko, lesklá nevýrazná rtěnka a silně namalované tlusté obočí.

Oblečení
Audrey měla od přírody extrémě hubenou postavu. Zadek a prsa, to na ní skoro nebylo.Co se týče oblečků, dávala Audrey přednost černé barvě. V 50. letech si oblékala klasické šaty s výrazným pasem a balónovou sukní - přesně podle tehdejší módy. V letech 60. přechází na střídmější siluetu, vždy má ovšem zvýrazněný pas. Všimni si, že si vybírá pouze jednoduché oblečení - bez vzorů, bez aplikací.

Po koho se Audreyin styl hodí?
Jestli chceš mít hlavu jako Audrey, měla bys vlastnit hranatý obličej a kulaté velké oči a tměva hnědé vlasy. Potom se může herečce velmi přiblížit. Její styl se ale hodí pro každou dívku - právě kvůli své jednoduchosti. Proto můžu jen doporučit!

 A na závěr... tomuto říkám prostě urážka:

A nyní pár obrázků závěrem: 

13 komentářů:

 1. áá, jedna z mých oblíbenkyň...a zajímavý postřeh, to s tím jednoduchým oblečením...ona je opravdu typ, které to velmi sluší..což se např. o mě říct nedá:DD

  OdpovědětVymazat
 2. moja NAJ! a paris by som jednu vylepila.

  OdpovědětVymazat
 3. Audrey miluju! Ten něžný půvab... U ní mi (na rozdíl od jiných krásných hereček) přišlo jako zločin, že zestárla...
  A ta barevná fotka je opravdu k vzteku!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Tyhle články jsou skvělé. Vlastně všechny na tomto blogu. Už se těším na Ritu Hayworthovou. :) Pokud tedy bude. :D

  OdpovědětVymazat
 5. Paris je k smíchu. Audrey je úžasná. Miluji její nadčasovost, jednoduchou eleganci... a hlavně obdivuji, že vypadala skvěle za všech okolností. Na to je ale zapotřebí jakási lehkost a netlačení na pilu. Tím se bohužel nedá příliš inspirovat, s takovým citem pro eleganci a módu se člověk musí narodit.

  OdpovědětVymazat
 6. Právě jsem objevila Tvůj blog a jsem nadšená. Asi vím, jak budu trávit dnešní večet.
  Smím-li mít tip, resp. přání, líbil by se mi článek o Catherine Deneuve. Miluju filmy s ní - Belle de jour, Siréna od Mississippi , Indočína...

  Audrey mám ráda, i když není má nej. Je to taková černovlasá blondýnka svou koketností a něžností. Nepůsobí na mě uhrančivě, jak bych od černovlásky čekala. Vzhledem mi připomíná mou třídní na gymnáziu. Ta ale nebyla koketní. Spíš typ dáma.

  Každopádně těším se na další čtení, ať už bude o komkoli a čemkoli.

  OdpovědětVymazat
 7. Ach, moj vzor :) vzdy o nej hovorim, ze ona posobi nesmierne pritazlivo napriek tomu, ze vyzera velmi placho a nevinne - za to mozu asi tie jej kukadla a to, ze sa nikdy nespravala vulgarne...jednoducho, prava dama...prave preto vyzera Paris totalne smiesne, ked sa "nastylovala" akoze do jej podoby...jej z oci priamo vyzaruje ta tupost a vulgarita...

  Tina z Make up Addict

  OdpovědětVymazat
 8. Máš krásný, originální blog :)
  Jinak Audrey je má oblíbenkyně, viděla jsem spoustu filmů s ní v hlavní roli :) Skvěle napsaný článek :)

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za hezké komentáře!

  OdpovědětVymazat
 10. Prima článek, ale nedá mi to - Audrey měla tmavě hnědé vlasy, ne černé. ;)

  OdpovědětVymazat
 11. Největší ikona filmu - snídejtejako u Tiffanyho se stylovými náušnicemi s jejím vyobrazením!

  http://lovemusic.cz/produkt/3782-trsatkove-nausnice-audrey-hepburn/

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...