neděle 10. března 2013

Jak být jiná

Chceš se oblékat podle aktuální módy, ale přesto bys ráda nebyla za tuctovku a holku z davu? Nemáš tak úplně vyhraněný styl, nechceš za každou cenu být středem pozornosti, jenže nevíš, jak se originálně obléct? V tomto článku se ti pokusím poradit, co změnit, abys byla jiná a zároveň vypadala dobře.Jiné kombinace
Aby ses dostala ven z davu, nemusíš změnit celý šatník. Jde o kombinace. Pokud tědy chceš chodit moderně oblékaná, kupuj si v obchodech moderní věci, ale - jinak je kombinuj. Když si prohlédneš pár figurín a módních katalogů, zjistíš, že se prvky doplňků opakují. K úzkým džínům se nosí velké boty. Nos klasické střevíčky nebo třeba kecky! Také ti to bude slušet a už nebudeš mít ,,tuctové" nohy. V módě jsou různé límečky - tak si místo něj vezmi klasický přívěsek, takový, jako se ti líbí - zabrus v obchodech specializujících se na doplňky. K úzkým džínům se nosí volné tričko - proč by sis nemohla vzít úzké tričko nebo halenku? Nenosí se pásky na džíny - vem si ho! A k módní vlnité hřívě nebo drdolu na temeni hlavy si nevezmi visací náušnice s péry, ale třeba s kruhy. Nosí se hnědavé odstíny - ty si vezmeš syté barvy, červenou nebo zelenou. Už chápeš, co chci říct? Nechci tě nutit, abys změnila na sobě vše a abyses kompletně oblékala nemoderně. Ale ono někdy stačí jen málo, třeba dvě věci, a už jsi jiná. Nesmíš prostě zuby nehty držet módní siluetu zuby. To, že se dnes cpou do hlavy dívkám konkrétní kombinace neznamená, že neexistují jiné, které také sluší.

Líčení a účes
Ani netušíš, jak moc ovlivní tvou tuctovost líčení. Pokud ti dnešní tekuté linky a výrazné obočí nějak nesedí, vykašli se na ně. Nos kouřové stíny nebo klasické linky tvořené pomocí tužky. Oživení je i rtěnka - dnes se nosí sytě rudá nebo oranžové barvy. Jestli ti sluší tmavě červená, růžová nebo červeno-hnědá, neboj se jí.
A vlasy - to je také důležitý faktor. S krátkým sestřihem budeš úplně jiná než ostatní a už nebudeš muset řešit ostatní doplňky. Jenže ne každá chce dát pryč své dlouhé vlasy. Zkus se zamyslet, jaký účes sis celý život přála a nikdy jsi ho neměla a jdi do něj (pokud by ti slušel), i když není moderní. Nebo zkus prolistovat časopis o účesech, neboj se starších čísel. Tam bývá škála účesů,
které nejsou mainstreamové, ale osobité.

Nos co se ti líbí
Je málo pravděpodobné, že se ti jen to, co je zrovna v módě. Máš raději volnější džíny? Tak si je obleč! Miluješ ze všeho nejvíc žlutou? Nos žluté věci. Líbí se ti cvočkové punkové pásky? Prostě je nos! Budeš mít radost z toho, že jsi oblečená podle vlastního vkusu a zároveň nebudeš stejná jako ostatní. Dej si jen pozor, aby ti daná věc slušela.

Kde se inspirovat?
Hledej nejdřív ve své vlastní hlavě a přemýšlej, co se ti líbilo třeba jako malé nebo v teenagerovském věku. To můžou být věci, na které jsi díky změně módy zapomněla, přitom se ti líbí ještě teď. Prohledat starou módu doporučuji, stačí třeba jen 10 let. Nemusíš se oblékat retro, stačí se podívat na nějaké tehdejší kombinace a doplňky a inspirovat se jimi.

Kde shánět
Ono se to řekne, neoblékej se jak z časopisu, ale kde najít oblečení nebo doplněk, který je originální? Právě na to jsem připravila další článek a najdeš ho zde.

5 komentářů:

 1. Opět skvělé rady a jsou tak pravdivé. Opět musím jen souhlasit.

  OdpovědětVymazat
 2. Výborný článek! Je pravdou, že kolikrát stačí změnit pár detailů a už člověk působí "jinak". Každý ny si dle mého měl njít ten svůj prevek, který je pro něj charakteristický. Je super mít ve svém oblékání svou typickou značku :) (může to bít třeba i nějaká "blbost" jako neustálé nošení čelenek atd)

  OdpovědětVymazat
 3. Dnes už mám konečně klid od školy, a tak jsem si přečetla dalších pár Tvých článků :).. Vždycky jsem chtěla být odlišná, ale do teď mi přišlo, že spíš zapadám a jsem nevýrazná :). Díky Tvým článkům začínám přemýšlet a třeba se mi někdy povede být sama sebou, být jiná a najít svůj styl :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, to mě těší. Člověk nemusí být za každou cenu jiný, jde hlavně o to, aby nosil to, co se k němu hodí a co se mu na něm líbí. Občas ale trvá zjistit, jaké oblečení to má být:-) Tak snad můj blog trochu pomůže.

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...