pondělí 15. dubna 2013

Dlouhé nebo krátké, kudrnaté nebo rovné, objemné nebo slízlé podle typu postavy

Nevíš, jaký typ účesu by ti slušel? V tomto článku ti pomůžu vybrat správný typ, střihy necháme na jindy. Na internetu totiž běžně najdeš ,,účes podle tvaru obličeje", ,jak navlnit/narovnat vlasy" atp, ale nikde ti neřeknou, co by se hodilo k tvé postavě. Hodně jsem pozorovala lidi s dobrými, ale i špatnými účesy a také si pomohla některými uměleckými pravidly, které nám nepomůžou jen při kreslení pěkného obrazu, ale i při vytváření kvalitní image.

Nyní sem dávám 3 typy postavy. Nejdená se o nic oficiálního, prostě jen ,,pracovní" pojmenování. Ani na jedné z nich není nic špatného. A nyní, co si pod nimi představit: Hubená - tvé tělo má hranaté křivky, lezou ti kosti, nemáš skoro žádné břicho, podle dnešních žebříčků zapadáš do ideální postavy. Baculatá - tělo máš zaoblené, máš malé nebo větší břicho, silnější stehna, prostě normální holka, ale do dnešních žebříčků nezapadáš. Silná - máš vyšší nadváhu, nemáš příliš výrazný pas a zabírá hodně místa do šířky.
Dlouhými vlasy myslím délka po konec prsou a níže, krátkými po bradu a výše.

Co obrázky?
Obrázky ber prosím jen orientačně, přecejen nemůžu vystihnout všechny typy postav a vlasů. Doporučuji si ale nakreslit postavu podobné té svojí a ,,zkouet" si na ní různé délky vlasů, účesy atd. Jestli nemáš výtvarný talent, v tomto článku najdeš schématické alespoň obrázky základních typů postav.

Délka vlasů

Hubená
Hubeným dívkám dlouhé vlasy sluší, ale zbytečně jim kryjí velmi štíhlé tělo. Jelikož je dnes moderní být hubená, proč se zbytečně zakrývat? Hubeným dívkám doporučím nosit vlasy kousek pod ramena nebo kratší, protože se tak zvýrazní jejich perfektní postava. Na druhou stranu - pokud zvolíš krátký sestřih (kratší než mikádo), hodně si ubereš na ženskosti, protože jí nepodpoříš ani hubenou postavou ani vlasy.

Oblá
Pokud jsi spíše baculatá, dlouhé vlasy odvedou pozornost a postavu vyváží. Na druhou stranu v nich ale budeš vypadat o něco širší, protože na těle přidají objem. Výhoda také je, že dlouhé vlasy podpoří tvou ženskou stránku.
Krátké vlasy ti budou také slušet a opticky tě zúží, ale musíš počítat s tím, že ti nebudou ,,krýt" baculatou postavu a tak na ní budou mnohem více zvýrazněné ,,nedostatky" - kůže deroucí se před bokový džíny, břícho atd.
Shrnutí - dlouhé vlasy tvou baculatost podpoří, tak nějak celou postavu ,,zkompaktní" a vytvoří z ní něco přirozeného, ale nezeštíhlí tě.

Silnější
Silnější dívky budou též s dlouhými vlasy vypadat žensky. Doporučím ti ovšem buď velmi dlouhé (do pasu) vlasy nebo jen po ramena. Délka mezi tím ti naopak přidá - nebo alespoň tak mi to přišlo u slečen, které jsem pozorovala. Opět stejně jako u ,,baculatých" - krátké vlasy tě můžou výborně zeštíhlet, přesto bude ale na tvé tělo dána ještě větší pozornost, protože nebude překryto vlasy, dlouhé vlasy tě trochu rozšíří, ale zas skryjí boubelaté tělo a můžeš si v nich připadat jako holka.


Vlny vs Rovné vlasy
Kudrlinky zde řešit nebudu. Pokud je někdo vlastní, krásně se k němu hodí a nemá cenu nic narovnávat. Naopak, pokudjsi kudrnatými vlasy obdařena nebyla, velmi těžko jich docílíš umělou cestou.

Vlny
Vlny sluší spíše dívkám jemnějších rysů. Podtrhnou jejich jemnost a když je to toho dívka navíc oblá, krásně její oblost zvýrazní a zkrášlí jí.
Výrazné vlny nebo až kudrlinky nedoporučuji dívkám s hubeným obličejem nebo velkým štíhlým nosem! Jedná se totiž o takové opaky, že se tvář s vlasy velmi kříží a to, co je na dívce krásné, se naopak přehoupne do nečeho odpudivého.

Rovné
Rovné vlasy nejvíce sluší slečnám s štíhlým nebo hubeným obličejem. Jde totiž o to, že svým malým objemem zkrásní tvé rysy. To samé platí u hubených slečen - rovné vlasy tvou postavu krásně zvýrazní.
Rovné dlouhé vlasy mohou být kompromis pro silnější dívky, které si nechtějí opticky přidávat na objemu, ale zároveň chtějí částečně tělo zakrýt nebo lpí na dlouhých vlasech.Vysoká vs malá postava
Svou výšku ber v určování délky vlasů s rezervou, mnohem důležitější je šířka tvé postavy. Obecně řeknu, že krátké vlasy mi přijdou nejlepší u malých, ale drobných nebo naopak vysokých a hubených dívek.

Vysoká
S dlouhými a objemnými vlasy můžeš působit jako hromotluk, ale na druhou stranu také jako vyspělá žena. S velmi krátkými vlasy naopak můžeš vypadat, jako by ti něco ,,chybělo". Zde nedokážu úplně poradit, zdá se mi, že se jedná o hodně individuální věc.

Malá
S dlouhými vlasy budeš vypadat jako jemná dívka, ale opticky tě zkrátí. Krátké vlasy tvou postavu prodlouží, ale uberou ti na ženskosti.


Drobná vs mohutná

Drobná
S dlouhými vlasy se tvá postava ,,ztratí". Mnohem lépe budeš působit s krátkými vlasy. Vždyť drobným dívkám krátké vlasy sluší úplně nejvíc!

Mohutná
S dlouhými vlasy můžeš působit moc statně, krátkými ovšem nezakryješ široká ramena. proto doporučuji něco mezi - délku po ramena.7

Velký vs malý obličej

Malý obličej
Majitelka malého obličeje si musí dát pozor, aby se její tvář nestratila. Určitě nepodporuj objemnost vlasů, nech si je od kadeřnice hodně prostříhat. Nemusí se bát krátkého sestřihu. Pozor na ofiny - raději nos delší na kraji čela nebo jí úplně vynech. Snaž se nemít vlasy v obličeji.

Velký nebo široký obličej
Budou ti velmi slušet dlouhé objemné vlasy. Ale krátké mít můžeš - nenechávej si je ale příliš prosříhat a dbej na to, aby se zachoval velký objem. Širokým nebo velkým obličejům obecně nejvíce sluší délky iod ramen po prsa.

Obecně
Jestli jsi líná si článek číst nebo z něj nejsi moudrá, drž se těchto pravidel - u délky a vlnitosati vlasů se nehraje na kontrast, nýbrž na souhru. Velké = objemné, oblé = vlnité, úzké = rovné, drobné = malý objem atd.
Samozřejmě musíš brát článek trochu s rezervou. Záleží také na tvaru tvého obličeje a na výrazu.

A co si myslíš ty? S čím souhlasíš a na co se díváš jinak? Máš nějaké ,,vzory" z okolí, co se týče délky nebo vlnitosti vlasů?

11 komentářů:

 1. ty poslední obrázky obličeje....no nevim nevim ...i když je to orientačně nakreslené, tak přeci jen je to někdy až děsivé.

  OdpovědětVymazat
 2. Něco na tom bude. Stejně si ale nejsem jistá, jestli je mám mít dlouhé vlnité nebo rovné. Mám pocit, že by mi slušelo i mikado. Tohle je asi spíš pro divky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty máš vlasy určitě vlnité :-) A mikádo by ti podle mě také slušelo, ale myslím, že nejlépe vypadáš s dlouhými vlasy, jak je máš teď:-)

   Vymazat
 3. S článkem souhlasím snad ve všem :) Moc se Ti povedl. Já tohle nějak neřeším, mám vlasy přirozeně kudrnaté a jelikož nosím velmi feminní oblečení, nechávám si je delší. Mám takovou normální a spíše menší postavu a nepotřebuji ani nic zakrývat,, ani nic zvýrazňovat :)) O

  OdpovědětVymazat
 4. já jsem hubená a mám krátký vlasy.. a podle ostatních mi sluší :D jinak podle mě to sluší každýmu jinak a nedá se říct že lidem takového typu by slušelo to a to a lidem makovýho typu by slušelo to a ono :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně ty jsi typ, kterému krátké vlasy sluší a mě se na tobě moc líbí!

   Vymazat
 5. Mně se článek moc líbí, jinak mám hubený obličej a dlouhé rovné vlasy - tak je to správně?:) Jednou jsem neodolala trvale vlnitým a už nikdy víc:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu. Myslím, že k hubenému obličeji se nejvíc hodí rovné vlasy, protože krásn zvýrazní jeho rysy. Sice nevím, jak vypadá, ale myslím, že jsi zvolila dobře:-)

   Vymazat
 6. Paradny clanok :) musim ta velmi velmi pochvalit za originalitu...ak mam byt uprimna, este som nevidela, aby niekto tuto problematiku pojal tymto stylom...ako si spominala na zaciatku, citala som clanky, ze aky uces k akej tvari, ale k akej postave to uz nie...a nieco na tom urcite bude :) Mam vlasy po pas, vacsinou ich nosim rovne, ale zislo by sa mi ich trocha skratit este, takze ked pojdem najblizsie ku kadernicke, precitam si este raz tento clanok :)

  Tina z Make up Addict

  OdpovědětVymazat
 7. Mám dliuhe vlasy ale jsem silna a chtěla bych krátké vlasy nevím jestli se mám ostříhat

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...