úterý 16. dubna 2013

Jak maloval černou linku na spodní víčko

V dnešním článku se budu věnovat jedné z nejtěžších líčících záležitostí a tou je linka na spodním víčku. Možná se někdo pousměje, protože vlastní velké oči a malování černou tužkou pro něj nikdy nebylo obtíž. Jenže dívky z malýma očima si musí dát pozor, aby si linkou nezmenčily oko a zároveň mají ,,menší" plochu na malování. Shodou okolností mezi tuto skupinu patřím a proto vám přinesu vlastní poznatky, které jsem postupně nastřádala po dobu asi 7 let.


Ke komu se linky hodí a nehodí
Linka na horní víčko se většinou hodí pro všechny slečny - i pro malé oči.
Úplně nejvíce budou slušit dívkám, které mají kruhy pod očima, vážně. Vlastníš totiž obličej, který nabývá zajímavého výrazu, kdy má něco tmavého pod očima - pro většinu dívek (a lidí) je totiž přirozené mít vůdčí tmavou linii na horním víčku, kde jsou řasy. Tuto ,,výhodu" má například moje oblíbená zpěvačka skupiny Garbage, Shirley Manson, které černé linky opravdu sluší.
Linky ale nenos, jestliže máš zapadlé oči. Potřebuješ je opticky dostat více dopředu a to docílíš třpytkami, a světlými barvami. Černou tužkou si oči straně zmenšíš a zvýrazníš jejich zapadlost.

Jak dlouhá má být linka
Délku linky vol pouze ze dvou možností - na jednu polovinu a méně na krajní části oka nebo po celé délce. Pokud si linku totiž děláš delší než polovina oka, ale nedotáhneš jí úplně, nevyzní tvar oka a proto se opticky, byť jen trochu, zmenší a navíc oko nebude tak hezké.
Nejdůležitějí ,,zvětšovací" část oka je asi v první čtvrtině (viz obrázek), kde se nemusíš bát linku nebo stín více rozmazat směrem šikmo doleva dolů. To se ale týká spíše stínů, linku by se měla rozmazávat po celé délce.
Další otázkou je, jak moc linku prodlužovatk vnějšímu okraji oka. Zde mám jednoduchou radu - jestliže koutek oka směřuje horizontálně nebo dolů, můžeš si linku bez obav prodloužit a spojit s horní. Pokud ti koutek oka směřuje trochu nahoru - tak to mám třeba já (fotky zde mohou trochu klamat, přecejen fotím dost z blízka a to trochu zkresluje), určitě si linku až ke koutku neprotahuj a nespojuj jí s horní linkou - zničíš si typický pohled.
A na konec - propojit horní a spodní linku u vnitřního koutku oka nebo ne? Zde platí jednoduché - dívky s velkýma očima si to dovolit můžou, malooké slečny určitě spojovat nic nebudou.

Typy linek

Č. 1 - Zánět spojivek
Jedna z variant, jak slečny linku nosí, je aplikace na kraj očního víčka. Možná to vypadýá ,,hustě" a rockersky, ale tento krok radikálně oči zmenšuje a navíc se nejedná o zrovna hygienickou variantu. Tužka je najednou v přímém styku s okem. Tato linka navíc moc dlouho nevydrží, hrozně rychle se oddrolí pryč a to kam? Do oka. Proto linku nedoporučuji, navíc má opravdu krátkou výdrž.
Není ovšem ani esteticky vhodná, mění totiž přirozený vzhled oka. kraj víčka je totiž základním faktorem anatomie oka. Staří mistři nikdy nezapomínali ve svých portrétech na tuto důležitou část, protože oko rozsvítí a dodá mu na živosti.

Č. 2 - Mezi řasy
Linka aplikovaná mezi řasy oko sice zmenší, ale hezky ho zvýrazní. Proto tento typ doporučuji pro dívky s velkýma očima, na kterých bude vypadat moc hezky. Pokud linka bude působit moc tvrdě, trochu jí rozmaž polštářkovým aplikátorem.

Č. 3 - Těsně pod řasy
Pokud si linku aplikuješ těsně pod řasy a pak jí mírně rozmažeš, oko se ti naopak velmi zvětší. Logicky, tento postup doporučím slečnám s malýma očima. Dívkyy s kruhy pod očima si můžou linku rozmazat po celém spodním víčku (aby se ale vytvořil šedý - ne černý - tón), bude jim to slušet.

Č. 4 - Včera jsem pařila celou noc a taky podle toho vypadám
Dej pozor, aby sis linku (stín) nenanesla moc nízko pod řasy nebo co hůř - do záhybu spodního víčka. Udělají se ti kruhy pod očima, které nemáš od přírody a proto s nimi budeš vypadat opravdu hrozně, jakobys den předtím byla na největší párty ve městě a spala jednu hodinu.
Tento typ by vypadal dobře jen na dívkách, které mají přirozené kruhy podn očima. Těm ale doporučím si přesto zvýraznit linkou ještě řasy.

Jak nosíš černou linku ty?6 komentářů:

 1. Líbí se mi na tobě ta dvojka, ale ani jednička není vůbec špatná. Já si dolní linku téměr nemaluji a když tak pouze trochu do dvou třetin. Záleží na příležitosti.

  OdpovědětVymazat
 2. Já teda nevím, pro většinu světlých a malookých Češek by měla být černá linka snad i trestná, ale ona si stejně každá kravka hájí svoji. Bohužel pak jejich oči vypadají jako prasečí, nebo jako průlet komínem. + hnusné muší řasy.
  Liku raději hnědou a na horní části oka. Černá je fakt spíš na exotičtější dívky a majitelky velkých očí.

  OdpovědětVymazat
 3. Opět skvělý poučý článek ! :) Mám velké hnědé oči, takže je příliš zvýrazňovat linkou nemusím.Většinou aplikuji jen horní linku, když mám alůe náladu, tak si dolní linku nakreslím, propojím ji s horní a ještě k tomu přidám "kočičí ocásek" :)

  OdpovědětVymazat
 4. I JUST CAN'T GET ENOUGH OF YOUR BLOG! AMAZING, DARLING! <3

  XOXO
  HOLYKATTA

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za přínosný článek. Zbožňuju tvůj blog!

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...