pátek 26. dubna 2013

Jak si pomocí řasenky co nejvíc prodloužit řasy

Na trhu je hodně kvalitních řasenek, ale také nekvalitních. Ne jedé se stalo, že si přála řasenku pro objem a místo toho si přinesla řasenku pro delší řasy nebo naopak. V tomto článku ukážu některé řasenkové ,,triky", které jsem se naučila. Ale žel pořád platí, že nekvalitní řasenka stejně nikdy neuspokojí, ať si s ní člověk hraje jak chce.

(pochopiteně budu celou dobu mluvit o horních řasách - se spodními toho moc dělat nejde)

2 vrstvy
Základ ve zvýrazňování řas je aplikovat si na řasy 2 vrstvy. Namaluj si řasy jak jsi zvyklá a pak je ,,projeď" ještě jednou, když jsou částečně zaschlé. Můžeš jít samozřejmě i do třetí vrstvy, řasy pak ale budou příliš těžké a slepené. Hodně dívek si pak také stěžuje, že se řasy drolí. Myslím, že 2 vrstvy bohatě stačí.

Otáčení řasenky a detailnější aplikace
Při malování nesmíš zapomínat řasenku otáčet. Nemusíš jen slepě řasy projíždět, ale zaměřit se s ní třeba jen na konečky nebo kraje. To udělá tak, že si řasy projedeš celkově a pak ještě jednotlivé úseky. Hlavně takhle si prodlouží konce řas.

Barvení úplně krajních řas
Při běžném malování řas se většinou ,,zapomene" na pár řas, které jsou na úplném kraji. Když je hrotem řasenky zvýrazníš, opět budou řasy působit objemnějí. Problém je, že tato oblast řas je velmi jemná a když jsem si je barvila, často mi pak tekly slzy a měla jsem podrážděnou kůži. Proto doporučuji vyzkoušet a případně toho bez výčitek zanechat, protože se tímto krokem si oči zkrášlíš jen maličko.

Barvení zeshora
Dalším velmi dobrým krokem je nabarvit si řasy na konečcích i seshora. Potom je ale projeď opět zespoda - ony by si totiž ,,sedly" a a oči nerozzářily

2 řasenky
Zdlouhavé, ale účinné je si namalovat řasy jednou řasenkou a ihned jinou. Použitím dvou různých štětečků a i jiných konzistencí produktu si můžeš řasy docela hezky zvýraznit.

Směrování řas
Pokud máš mandlové oči a líčením řasse ti nepřirozeně zkulatí, tak při malování směruj řasy směrem z oka.

Jak docílit efektu umělých řas?
Efektu umělých řas dosáhneš tak, že: Dáš si 2 vrstvy, provedeš detailnější aplikaci, nalíčíš i i krajní řasy a hlavně je přejedeš i zeshora už od kořínků. Tímto způsobem si řasy opravdu hodně obalíš (musí ale počítat i se slepením - ale bez něj by efekt umělých řas nebyl). Na druhou stranu, řasy jsou pak úplně tvrdé a mají tendenci se lámat a to i při odličování. A pokud si takové řasy neodlíčíš, příští den je najdeš ležet na svém polštáři (s nadsázkou). Takže tento ,,trik" používej jen příležitostně či vůbec.

Řasenka na už uschlé namalované řasy
Dalším velmi efektním způsobem je namalovat si už dávno uschlé řasy znovu. Řasy se hodně obalí a prodlouží. Tento zopůsob ale určitě nedoporučuji - řasy se tím hrozně ničí a jsou pak tvrdé a těžké, takže se lámou.

Jaké triky máš ty?

2 komentáře:

  1. Abych pravdu řekla...ani nevím. Nanáším většinou dvě vrstvy, a to vždy tím způsobem, že řasenkou rychle "vibruji" do stran. Mám ale od přírody dlouhé a husté řasy, takže jsem to nikdy s řasnekou nepřeháněla. Jinak zajímavý čláek, některé tipy rozhodně vyzkouším!

    OdpovědětVymazat
  2. Mně se efekt slepených pavoučích nohou moc nelíbí na ostatních a na mně samotné už vůbec. Stačí jedna vrstva a dobrá konzistence řasenky.
    Co se mi naopak líbí moc, jsou toulky časem, ty si sem budu chodit číst.

    Pěkný den!

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...