pátek 24. května 2013

Inspirace - Asta Nielsen

Asta Nielsen byla dánská herečka 10. a 20. let. Na rozdíl od svých kolegyň ze sebe nedělala půvabnou slečnu, ale ošklivé androgyní stvoření. Právě díky tomu působí velmi jedinečně a zvláštně. Člověk se nad jejím portrétem nejdřív zhrozí a přepne na hezčí obrázky, stejně se ale po čase musí k jejímu obličeji vátit a s podivuhodným zájmem hereččin zevnějšek sledovat. Musím říct, že vedle jejího šarmu působí jakoby vzdychající herečky typu Corinne Griffith poněkud směšně.

Astina typologie
Asta má oválný obličej s pravidelnými proporcemi (1/4 ústa, 1/4 nos, s vyjímkou, že čelo přesahuje 1/4), nemá příliš hubený, jen spíše baculatější. Nejdůležitější jsou na herečce velké oči s výraznými víčky. Obočí opisuje oblouk, nos je menší. Další důležitým rysem Asty jsou její úzké rty, kdy dolní ret působí tak nějak ,,usekle", na fokách jako by někdy ani nebyl.

Vlasy
Asta nosila černé mikádo do výšky cca po ústa. Účes byl hladký a na konci tvořil jakésy ,,boule", jak bývalo v módě. S vysokým čelem se nebála dlouhé tupé ofiny. Někdy jí nosila trochu na stranu, jindy jí neměl vůbec a vlasy si chytala na spáncích. Na některých fotkách má herečka vlasy nakadeřené (pravděpodobně pomocí něčeho jako natáček).

Líčení
Základem hereččina makeupu je rozhodně tmavé, až umělé, obočí. Dále je to tmavá lesklá rtěnka, která pusu zmenčí a tím ještě více zvýrazní úzké, jakoby zkouslé rty. Co se týče očí - Asta nosila lesklý stín po celém prostoru mezi okem a obočím. Do záhybu víčka si ale dala tmavší odstín, stejně jako na kraj očí. Někdy si Asta stín pod obočí nedávala.

Oblečení
Těžko říct, co si Asta oblékala. Kostýmy ve filmech podléhají tématice, takže pánský renesanční oblek si herečka asi na nákup nebrala. Obecně můžu jen říct, že podle některých fotografií asi nosila to, co bylo zrovna v módě. Co se Astiny postavy týče, také těžko soudit.

Ke komu se Astin styl hodí?
Aby se začla dívka malovat a stříhat jako Asta, na to musí být hodně avantgardní duše. Na druhou stranu, pokud nosíš výraznou alternativní módu a v Astě ses zhlédla, proč ne, pokud máš podobné rysy (velké oči, vyšší čelo, oválný obličej). Jen to nedoporučuji přehánět s líčením očí, přecejen, Asta si jako slavná osoba mohla dovolit lecos, ty bys mohla působit směšně. Asta jako babička7 komentářů:

 1. Na fotografiích se mi nelíbí a ani na mne nepůsobí šarmantně, ale neviděla jsem ji v žádném filmu, takže těžko posoudím. Možná jako babička působí vcelku mile.

  OdpovědětVymazat
 2. neviem, ale pripomína mi lucku bílu... a že bola krásna, o tom niet pochýb. tie obrovské oči sú jednoducho úchvatné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jooo, hlavně na tý prostřední fotce 3. zespodu. Taky mi jí připomíná :-)

   Vymazat
 3. S připlácnutým mikádem se mi nelíbí, ale v nakadeřených vlasech je krásná a jako babička taky. M.

  OdpovědětVymazat
 4. Jak říká Nina, celá Lucie Bílá!

  OdpovědětVymazat
 5. Noo, moc sympatická mi teda není :D. Ale že je zajímavá, to se musí nechat...:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky nejdřív nebyla sympatická a čím déle se na ní dívala, tím mi připadala zajímavější. Vypadat bych tak ale nechtěla:-)

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...