sobota 25. května 2013

Spodní prádlo v 50. letech

Co se nosilo v 50. letech jako spodní prádlo? Nosil se buď korselet (bodýčko po celém trupu) nebo podprsenka s kalhotokami. Podprsenka rovnala prsa do moderní špičky a většinou si jí dívky šily samy. Kalhotky byly buď obyčejné do pasu nebo se stahováním, aby se vytvořil štíhlý pas. Vyšší kruhy se nebály krinolýn, bez kterých se balónová sukně těžko nafoukla. Dost ale už povídání, nejlepší obrázek si uděláš, podíváš-li se na dobové fotografie a ilustrace.

Mohlo by se náhodou stát, že se mi mezi obrázky přimíchala 40. léta, v tom případě mě omluv. Každopádně, ve 40. se nosilo skoo stejné spodní prádlo jako o deset lt později, takže by tě to případně nemělo příliš zmást.

4 komentáře:

 1. Ty špičatý prsa ... to je děs:) Fotky ale krásné...Kalhotky do pasu byly tak super věc, bezva chránily citlivé partie.)

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasím, že ty špičaté podprsenky jsou hrozné :D Nedokážu si představit, jak by to vypadalo v dnešní době po přiléhavé tričko :)
  Ovšem kolekce Pink Coral se mi moc líbí, klidně bych to nosila na spaní :)

  OdpovědětVymazat
 3. Souhlas. Ovšem - ono se to prostě k tomu oblečení hodilo... Slueta 50. let hodně pracuje s trojúhelníky a tak tomu ta špičatá prsa dodají šmrnc:-) Zvláštní, ale je to tak.

  OdpovědětVymazat
 4. Já bych jednu takovou brala právě ke zdokonalení siluety 50. let. Velice se to hodilo. Je to jiné, trička se nenosila, ale do šatů ideální.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...