sobota 6. července 2013

Inspirace - Catherine Deneuve

KONEČNĚ jsem pro vás připravila inspiraci pro Catherine Denevue, o kterou jste si tak prosily. Tak tedy, pojďme se podívat na typologii této zrzavé herečky.

Catherinina typologie
Nejprve začnu tím, že Catherine podstoupila jako většina postarších hvězd plastické operace, což je někdy dost vidět. Proto se musíme řídit hlavně podle jejích starších fotek. Její momentální tvář tvoří neforemní škleb.
Catherine má podlouhlý hranatý obličej, který, jak už to u těchto obličejů bývá, má krásně vyrazné lícní kosti a tváře. Obočí má Catherine dlouhé a vytočené do špičky. I přes různé módní období ho vždy měla středně široké a stejně tlusté po celé délce. Obzvláště krásné jsou na herečce oči. Má je veliké s hlubokými víčky. Výrazný je ovšem i její nos. Rty má poměrně plné, ačkoli s rtěnkou vypadají menší.

Vlasy
Catherine má zrzavé vlasy, které si podle doby různě vlnila. Většinou volila nadýchaný účes s vlasy zvedajícími se z čela, na ramenou si dělala hravé vlny. Tento účes se udělá tak, že se vlasy vyfénují hlavou dolů a potom se kulatým kartáčem jejich spodek dotočí tak, jak si přeješ a u čela případně ještě znovu přefénuje a natočí.
Někdy si herečka vlasy smotávala do drdolu, ale vždy dbala na objem u hlavy.
Catherine skoro nikdy nenosila ofinu.


Líčení
Catherinin obličej je téměř ideálem 70. let. Hodně obrázků má ale z let 60., takže budu mluvit víc obecně. Herečka si jemně zvýrazňuje horní i spodní víčko, u spodního ale nikdy nejede s tužkou pod slzní kanálek. Zvýrazňuje si i krásný očnicový záhyb. Důležité jsou řasy - nemají objem, ale délku. Obočí si zvýrazňovala jen jemně. V starších letech to s tužkou trochu více rozjela, ale myslím, že to je ke škodě  - obočí má všude stejně široké a když je hodně namalované, vypadá to nehezky. Rtěnku nosila Catherine maximálně v nějaké broskvové barvě, v dnešní době spěje spíše k červenějším odstínům, zas je to na škodu. Pěkné bylo, když si jemně zvýraznila na krajích své krásné lícní kosti.
Herečka se líčila většinou v hnědavých barvách - někdy použila i jemný barevný stín. Dají se sehnat fotky, kde je velmi hezky nalíčená ve stylu 60. let. Někdy šla proti zarytým líčícím zvyklostem a aplikovala si precizní černou linku s dlouhým ocasem s lesklým stínem.Oblečení
Styl oblékání se u této ženy dá těžko postihnout - jednak procházela mnoha módními obdobími a jednak nemůžu moc obrázků najít. V šedesátých nosila hodně černé šaty ve stylu klasických šedesátkových minišat. V sedmdesátých zas nosila hodně bílou a objemnější blůzy. Víc se mi žel nepodařilo zjistit:-( Nejlépe, když se podíváte na nějaký film. Dnes nosí věštinou konzervativní jednolité šaty různých barev, které jí ale vůbec nesednou. Přijde mi, že vše, co se týká jejího stylu dnes (krom účesu), není nijak hezké a slušivé.


Catherine a plastiky
Catherina má botox, face lift a nějaké vyplňující injekce (filler injections, facial fillers - přeložte si raději sami). Nemusela jsem tyto informace ani vědět, návštěva plastické chirurgie z jejího obličeje přímo vyzařuje. Má podivně vytvarované tváře a při jakémkoli posuknu ústy se jí od koutků rýsují podivné čáry. A to dodávám, že jsou fotky určitě upravené od grafika, takže kdo ví, jak hrozné to je ve skutečnosti. Dokonce jsem anšla stránky, kde její úpravu obličeje chválí a píšou, jak skvěle přírodně a mladistvě vypadá! Nemůžu si pomoct, ale ztuhlý obličej a nelidskými vráskami prostě přírodní není. Proč tyto dámy nedokážou zestárnout s grácii a dělají ze vých vrásek něco ještě horšího? Škoda.


Pro koho se Catherinin styl hodí
Do Catherine se stylizuj, máš li podlouhlý hranatý obličej nebo ováolný podlouhlý obličej s výraznými lícními kostmi a tvářemi. Vlasy můžeš mít zrzavé, ovšem i blondýnky můžou herečku napodobovat. Jestli se i ty můžeš chlubit hlubokými víčky, můžeš si na Catherine bez bázně hrát.

14 komentářů:

 1. Já bych dodala, že C. byla inpirací pro Yves Saint Laurenta, často ji oblékal i ve filmech - Belle de jour nebo Siréna od Mississippi. Typická YSL mašle je i na jejích šatech v sérii Nebezpečné známosti. Tyhle filmy určitě stojí za vidění a dají se sehnat na uloz.to. Jednak jde o klasiku bez ohledu na Catherine, jednak pro módní fajnšmekry se tam najde dost ikonických kousků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ano už to bohužel není noblesní tajemná kráska jako ve filmech. Ale co dělat. Plastiky jsou smutnou realitou stárnoucích krásek.

   Vymazat
  2. Moc děkuji za doplnění!!!

   Vymazat
  3. A já za článek :)
   Současných hereček je všude plno a tak se někdy ráda ohlédnu zpět.
   Měla bych ještě tip na Isabellu Rossellini a její matku Ingrid Bergman. Když je vidím ve filmu, váhám, zda jsou krásné, nebo pouze hezké. Isabella rozhodně nemá klasické rysy. Ve filmu Blue Velvet mi občas přijde až ošlivá, ale i tak nějak přitažlivě zvláštní.
   Ingrid zase taková líbivá. Osobně bych ji třeba neoznačila ani za krásnou. Jako by jí něco chybělo. Zajímalo by mě, co ty na ně.

   Vymazat
  4. Děkuji za typy, sama mám moc nápadů, koho sem dát, takže to bude chvíi trvat, než se tu tvé oblíbenkyně objeví. Teď dám tak 1 americkou a konečně i nějakou českou herečku a pak bych mohla udělat někoho na přání.
   Isabellu znám podle obličeje. Má ho zvláštní, ne příliš hezký, ale to je někdy výhoda - v devadesátkových účesech je hrozně zajímavá. V součastných spíš odpudivá... Vypadá staře a zároveň dětsky a trochu otyle v obličeji, škoda no. Úplně krátké vlasy jí nesvědčí.
   Ingrid je taková líbivá, jak říkáš. Ale narozdíl od dcery není vůbec zajímavá. To, co jí chybí, je nějaká abnormalita, něco nepravidelného, co by dodalo jejímu obličeji poutavý pohled.
   Děkuji za typy, Ingrid kvůli ne extra zajímavým rysům si asi chvíli počká, ale Isabella je skvělý adept:-)

   Vymazat
  5. Dovbolím si nesouhlasit.
   Ingrid je rpo mě nádherná a hlavně charizmatická žena, stejně tak Isabella, ale ta je především zajímavá. Obě dámy mám ale moc ráda.
   Catherine byla a stále ještě je krásná žena, na to, kolik jí je, vypadá dobře. Plastiky odsuzovat nehodlám, ne každý se se stárnutím dokáže vyrovnat...

   Vymazat
 2. Jako mladá byla vážně krásná:)S tou plastikou mě to mrzí, připadá mi, že dnes nikdo neumí stárnutí akceptovat. (Ale to se mi to jako dvacítce mluví,no..)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že i dvacítky do toho mají právo mluvit:) Když vidím dámy, které zestárnout uměly, ikdyž mají vrásky, přijdou mi krásné a když vidím škleb po plastice, nic estetického na tom neshledávám. Takže když chtějí být starší ženy jako my, dvacítky, a nám se jejich vzhled hrozně příčí a zdá se nám umělý, něco na našem názoru určitě bude :-)

   Vymazat
 3. Catherine zamlada je pre mňa jedna z najkrajších žien, zbožňujem jej profil :) Jej plastické operácie nebudem odsudzovať, pre takú krásnu ženu musí byť asi ťažké vyrovnať sa so starnutím, na svojich 70 rokov vyzerá stále dobre.

  OdpovědětVymazat
 4. nádherná je v tej bodkovanej sukni.
  zaujímalo by ma, čo by si napísala o sophii loren :)

  OdpovědětVymazat
 5. Super článek! Škoda, že tolik propadla plastikám. Určitě by vypadala skvěle i bez nich.

  OdpovědětVymazat
 6. Slečno, před měsícem zhruba jsem ti psala mail se svými fotkami obličeje, aby jsi mi ve všech směrech poradila, zelbohu jsem ztratila tvůj mail, tak píšu sem, jestli jsi na mne nezapomněla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neboj, nezapomněla, jen jsem v koloběhu prázdnin neměla čas. Ale už jdu na to.

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...