středa 4. září 2013

Falešný drdol pro vlasy po ramena

V tomto článku vám ukážu účes, který jsem si sama vymyslela a často jsem ho nosila. S vlasy délky po ramena je totiž nemožné vytvořit slušivý drdol a obyčejný culík se ke všemu prostě nehodí. Pomocí pár skřipců a pinetek si můžete na hlavě vytvořit moc slušivou náhražku, která navíc vypadá jako módní styl z doby zmenšené turnýry, tedy z přelomu 70. a 80. let 19. století. Účes má několik kreací, můžet si ho přispůsobit do svého stylu.

Základní trik
Trik spočívá v tom, že si vlasy sepneš skřipcem do dvou premnů, které jdou proti sobě. V místě dotyku vytvoří bouli, která vypadá jako propracovaný drdol. Celý účes působí složitě, ale jedná se o jednoduchou záležitost, pokud se člověk vlasy dobře namotá.

Postup
Po každém kroku se na sebe podívej do zrcadla ze strany, jestli ti vlasy dělají to, co chceš. Jestli se účes nepodaří na poprvé, nezoufej, já si ho udělám tak napotřetí.

1. Vezmi si pramen vlasů na temeni hlavy, obtoč ho několikrát dokola do vývrtky. Potom ho přidělej skřipcem k hlavě. Doporučuji ho sepnout trochu výše, aby vytvořil objemnou bouli, která ti prodlouží hlavu. Proč se dělá několikrát vývrtka - aby vlasy držely pohromadě, udělají pak vyšší bouli a vypadá to lépe.
2. Vezmi si ostatní vlasy pod tímto pramenem, podle nálady k nim přidej i vlasy z přední části hlavy. Opět je trochu stoč do výrtky, ale už ne tak moc, já je otáčím jednou nebo dvakrát. Upevni si je skřipcem směrem nahoru. Tento postup budeš možná muset opakovat, dokud se ti vlasy proti sobě nebudou tvořit správnou bouli.
3. Nyní si zkontroluj, jestli ti nějaké vlasy nepadají na krk. Pokud ano, vezmi si pinetky a vlasy si ještě k účesu přidělej.
4. Nakonec se na sebe podívej zepředu a sepni si vlasy sponkou u ucha, u čela, prostě tak, jak se ti to líbí. Můžeš ještě nějaké vlasy chytit za uchem, jestli lezou moc do obličeje.

Tip: Pokud předem víš, že nechceš mít v obličeji žádné vlasy, ještě před krokem č. 1 si vlasy vepředu sepni pinetkami ze strany, aby směřovaly dozadu a ty jsi pak pracovala se všemi vlasy.

Styl 70. a 80. let 19. století: Tehdejší dámy měly vlasy všechny stažené do drdolu, ale na čele si nechávaly jemné kratší vlásky. Na kraj drdolu si přidávaly různé ozdobičky jako jsou hřebínky, korálky, jemné květiny atd. Nosily a jemné kamínkové čelenky.

6 komentářů:

 1. Text ve dne prostě nepřečtu, ale obrázek ten návod vystihuje. Hezký účes. Promiň, že si na to pořád stěžuji, mně je to spíš líto, protože tvé články ráda čtu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to chápu, taky mě to štve, ale to je problém té šablony. Jako pozadí se na mobilu ukáže tmavě červený rýmeček, který mi tady na blogu hezky lemuje články, v mobilu se hodí do pozadí... Samostatně to nastavit nejde.

   Vymazat
 2. Amazing hairstyle :) Very beautiful :)

  I follow you beautiful blog. I hope you will follow me back and I will wait for you in my blog www.gabusiek.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Nemáš nějaký účesy pro delší vlasy?
  A neznáš nějaké účesy 60. let, také pro delší vlasy, byla bych moc ráda kdyby jsi mi pomohla. Tvůj blog je nádhenej, budu tvá stálá návštěvnice a těšit se na nové příspěvky. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice znám, ale nemám asi dost dlouhý vlasy. Teď je mám na klíčníé kosti, jenže jsou dost sestříhaný. Ale vlasy rostou! :-)
   Moc děkuju, těším se na tvé další komentáře!

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...