neděle 15. září 2013

Inspirace - Helena Bonham Carter

Helena Bonham Carter je inspirace na přání čtenářky Chriss, ale shodou okolností mě asi týden před její prosbou napadlo toto jméno také. Takže toto je Helena:

Helenina typologie
Helena má docela krátký čtvercový obličej s vysokým čelem. Nad jasnýma a hravýma očima se klene docela výrazné obočí v mírném obloučku. Proč má oči tak výrazné? Nejsou velké, ale mají typicky mandlový tvar a výrazné horní i dolní víčko. Helenin nos je malý a jeho kořen je ostře oddělen od oblasti očí, čímž se opět oči upřednostňují. Rty jsou plné. Helena kvůli krátkému hranatému obličeji a vysokému čelu neodpovídá ideálům krásy, ale o to více působí s vhodným účesem zajímavě a nezapomenutelně.
Helena má krásné oči, které její obličej rozzařují

Vlasy
Helena má přirozeně výrazně vlnité až krepaté hnědé vlasy. Má hodně zmálké, jaké účesy jí sluší. Všimni si, že si pokaždé dělá velký objem nahoře na hlavě, aby vyrovnala krátký obličej a vysoké čelo. Snad nikdy nemá vlasy rozpuštěné - snad jen varianta délka po ramena, ale objem nad hlavou opět nechybí. To jí dodává rozpustilou image, která jí tak moc sedí.

Vyčesané nahoře na hlavě s pár volnými pramínky nebohravý rozcuch,
to je přesně to, co Heleně sluší
Ráda také nosí ve vlasech různé aplikace jako např. klobouky.


Na pár fotkách je s krátkými vlasy, které jí dle mého názoru sluší ještě víc. Jenže, to už to není naše známá viktoriánská Helena, že.
Rozčepýřený klučina nebo naopak vážná paní.
Jen ta časopisová verze je děsná - je tohle po retuši ještě Helena?

Maskéři využívají Helenin obličej dokonale - když Heleně nedají vlasy do obličeje, působí její hlava jako samostatná lebka, ze které čouhají vlasy. Tento efekt se skvěle využije na strašidelný zjev.

Líčení
Jak jí líčí do filmů, tak se herečka líčí i na veřejnost. Vždy to jsou hnědé kouřové stíny, které ještě více zvýrazní oči a dodají tajemno ke krepatým vlasům. V devadesátých si hodně zvýrazňovala obočí a rty, později od toho ubrala, dnes je zas zpět u rudé rtěnky.


Na jedné fotce z roku 2012 má ale moc tmavé stíny a nemá tak krepaté vlasy, nepůsobí tak rozpustile, škoda - ale alespoň je to pořád Helena.


Na této fotce z roku 2013 zas zkusila horní linky a upustila od kouřového líčení. Sluší jí to, ale opět jí to ubírá na typičnosti jejího vzhledu. Zas na druhou stranu chápu, že chce změnu, a také jí to sluší.
Helena má ostře oddělený kořen nosu od oblasti očí, dělá se jí tam přirozeně stín a proto by si klidně mohla tuto oblast ztmavovat (po vzoru desátých a dvacátých). To je spíš typ pro holky, které to tak mají také.
 
Oblečení
Helena má vyrovnanou postavu s přirozeným pasem a boky. Přestože už má za sebou nějaký věk a děti, stále si udžela pas a ostatní křivky. Už z fotek její postavy je snadno rozeznatelné, že nepatří mezi nejvyšší. Někde jsem se dočetla, že měří 1m 64. Proto působí trochu baculatěji a zkráceně.
Její oblečky jsou nádherné! Snad každý ví, že inklinuje k viktoriánské módě. Nosí nabírané šaty s délkou po kotníky, které mají vždy výrazný pas. Spolu s vyčesaným a krepatým účesem a kouřovým líčením působí nesmírně autenticky a nikdo nepochybuje, že tahle móda jí prostě sedne. Líbí se mi, že i přes módní diktát si drží svůj styl i ve vyšším věku.
Barvy volí tmavé, nejčastěji černé, ale drží se hodně červených doplňků.


Krásná viktoriánská inspirace a pak dokonce jedna autentická zmenšená turnýra

Helena se obléká dle svého stylu i běžně (vlevo dole)
Je vidět, že si Helena ponechala ženské křivky. Podle nohou jde dobře rozpoznat,
že neměří moc. Naslušivé plavky vynechme:-)


Módní šaty, módní líčení, to vše přidává Heleně na věku a ubírá originalitu.


Helena a plastická chirurgie
 Herečce je 47 let a vypadá výborně! Neprošla žádným skalpelem plastického chirurga a popravdě, na jejím obličeji to je poznat - žádné afektované úsměvy, žádné nehybné čelo, žádné stažení v oblasti úst. Je tak hezké vidět zdravě působící obličej. Doufám, že se Helena nezblázní a do faceliftu jednou nepůjde, ale já myslím, že ne. :-)

Ke komu se styl Heleny hodí
Helena v nezvyklém historickém podání
Helenin styl se hodí ke všem dívkám, které milují viktoriánskou dobu! Starobylé šaty, vyčesané vlasy a kouřové líčení může nosit úplně každá z vás! Zde bych jen poradila, jak pracovat s vlasy podle tvého čela. Jestli máš vysoké čelo, můžeš si jako Helena vyčesávat vlasy na celém vršku hlavy. Pokud ale nemáš vysoké čelo, tj. je-li tvé čelo při pohledu do zrcadla stejně vysoké jako oblast vlasů nad ním, vyčesávej si vlasy až vzadu, na temeni hlavy.
Pokud máš již zmiňovaný krátký hranatý obličej, vysoké čelo a ideálně stejně hravé oči, jsi rozhodně Heleně podobná!

Závěr
Ze všech zmíněných ,,nešvarů" by mohl mt leckdo komplexy. Vidíme ale, že Helena je přesto velmi oblíbená a podle mnohých velmi krásná. Důležité je, že je jedinečná a to se mi na ní tak líbí! K osobitému obličeji má ještě neobvyklý styl oblékání, který její jedinéčnost ještě více podporuje. Je vzorem hlavně pro dívky, které se také alternativně oblékají a nedívají se jen na moderní tvářičku, ale také na to, co z ní vyzařuje.
Takže jestli i ty nemáš překrásné rysy a necítíš se hezky, možná stačí změnit účes na vyrovnání tvých nelíbivých rysů, začít se originálně a výrazně oblékat a třeba svým zajímavým vzhledem předčíš krásky ve tvém okolí.

6 komentářů:

 1. helenu mam velmi rada a velmi sa mi paci jej image - makeup, vlasy, vsetko...najma to, ze sa nepodriaduje trendom (na tej jednej fotke aj vidno ze sa to k nej nehodi a nie je to "ona")...naviac ma taky mierny "insanity vibe" (asi vdaka postavam ktore hra...) a to sa mi strasne paci :D
  ale tie kratke strapate vlasy jej podla mna nepristanu

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za článek, je to má oblíbená herečka a nosí přesně ten "ulítlý styl oblečení, který je mi sympatický na lidech, kteří ho umějí "prodat" .

  OdpovědětVymazat
 3. ona je úžasná :) som rada, že si jej venovala článok, je vidieť, že stará helena je tá dobrá helena. nastajlovaná je prosto akási zvláštna. nechcem povedať, že to nie je "ona", tá moderná verzia priam nie je pekná. a to počúvam skadetade, že je to škaredá herečka, keď sa neupraví (či lepšie povedané, keď sa upraví po svojom :)). pche.

  OdpovědětVymazat
 4. Helena je přesně ten typ herečky, která není příliš typicky "krásná", ale většině utkví svým vzhledem v paměti, protože vypadá zajímavě a něco z ní vyzařuje, jakési vnitřní kouzlo. Nevím jak ostatním, ale aspoň mně proto přijde mnohem sympatičtější než dívka jako vystřižená z módního katalogu, ale postrádající jakýkoliv šarm.

  OdpovědětVymazat
 5. Strašně se mi líbí, jak si popsala její vzhled a styl. Taky patří k mým oblíbeným herečkám a jako krásku jsem ji vždycky považovala. Má svoje charisma.)

  OdpovědětVymazat
 6. Je úžasná a i krásná.m Je můj idol a v HP byla úžesná. Bellu zahrýla fantasticky

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...