neděle 8. září 2013

Typologie čtenářky - Chriss

1
Čtenářka Chriss mi napsala, jestli bych se nepodívala na nějaké její fotky a neporadila jí, jaká je její
typologie, jak se má česat a jak malovat a také které herečce se podobá. I když mi chvíli trvalo se k tomu dostat, nakonec jsem nějaké nápady Chriss poslala a s jejím dovolením vytvořila i tento článek, kde vás se svými doporučeními seznámím a nakonec i proto, abyste se i vy mohly podělit o své tipy v komentářích.

3
(po kliknutí by se měla fotka zvětšit):
2
5
4
Chrissina typologie
Chriss má srdcový obličej. Nejvýraznější na něm je drobná brada, baculaté tváře a velké světle modré oči.

Vlasy
Nejvíce to Chriss sluší na prvním obrázku obrázku 2, protože jí neobjemné mikádo hezky zvýrazňuje a zjemňuje rysy. Naopak ne příliš dobrý je účes 5, protože odkrývá celý obličej a ten působí nevyrovnaně (velké oči, široké tváře a pak radikálně se zužující brada). Účes 3 sice také odkrývá obličej, ale část vlasů jde asymetricky přes kraj čela a tvoří na straně objem, který na druhé není. Tato asymetričnost nám obličej vyrovnala a Chriss to moc sluší. Jako nejhorší shledávám účes 4, který jí hrozně rozšiřuje obličej, protože jde hodně do šířky a zakrývá až moc velkou část obličeje. Podle fotky soudě, ničí Chriss její přirozené rysy.
U první fotky nelze soudit, protože je Chriss ze strany a moc se směje:-).
Nejvíc se mi líbí v mikádku. Určitě by jí ale slušely i dlouhé vlasy. Kvůli baculatým tvářím bych doporučila délku po prsa a moc vlasy nesestřihávat - určitě ne v oblasti obličeje, jak je to u 4. Co se týče vlnitosti - Chriss sluší její přirozené vlny a rovné vlasy by také dobře vypadaly.
Rozhodně bych vsadila na asymetrii, tzn. pěšinka na straně (už to udělá hodně), vlasy na kraji čela na jedné straně jako je to u 3. Pokud máš odvahu, tak by mohly vypadat dobře i asymetricky střižené konce vlasů (na jedné straně kratší).
Protože má Chriss vysoké čelo, baculaté tváře a mírně orlí nosík (jestli jsem z fotek dobře pochopila), byla by naprosto skvělá i dlouhá rovná ofina. Každopádně bych jí doporučila čelo vždy aspoň trochu zakrýt, vyrovná se tím úzká brada.
Chriss by také asi mohla slušet kruhová ofina a vlasy v obličeji na tento způsob:Co se týče barvy vlasů, rozhodně jí moc sluší její přirozená hnědá. Červené a rezavé tóny jí podle mě moc nesednou, protože je chladný typ. Pokud si chce barvit vlasy, doporučím jí tmavě hnědé barvy. Černá by byla k její světlé pleti hrozně tvrdá. Asi by to podpořilo bledou image, ale hnědé vlasy bych viděla jako lepší východisko.

Líčení
Podle fotek Chriss inklinuje k černé módě, gotic tad. Černé linky jí sluší, nemusí se bát výraznějšího líčení jako je na fotce 3. Oči má výrazné samy od sebe a proto to bnebude křičet z obličeje. Obrázek 3 je sice černobílý, ale líbí se mi tvar, do jakého si oko orámovala.
Co se týče barev, tak jsem podle pih vybrala Chriss oranžovo hnědé barvy, ale to beru zpět. Je totiž chladný typ a tomu oranžová nesluší. Může to ale každpodádně zkusit - třeba to k ní sedne. 
Rozhodně by ale měla používat černé a šedé stíny (tužky). Modrou vynech, protože by to v kombinaci s modrýma očima nepůsobilo dobře.
Určitě by jí slušela i červená rtěnka, která zvýrazní zajímavou bradu a také hezké tváře.
Chriss se může inspirovat 20. léty, na které má na to skvělý obličej.

Vyrovnání vs zvýrazňování brady
Operuji tady se dvěma pojmy, které si navzájem mohou na první pohled odporovat. Vyrovnáním myslím to, že se vlasy dají přes nebo okolo obličeje tak, aby brada nebila do očí. Zvýrazňování brady následuje po jejím vyrovnání, např. rtěnkou, kdy brada v souladu s vlasy působí jako pěkný element v obličeji a nebude vylézat z obličeje ven. Snad jste pochopily:-)

Barevný typ
Chriss je téměř určitě chlapný typ. Co se konkrétního typu týče, tipla bych to na chladnou zimu nebo možná chladné léto nebo kontrastní zimu?, ale zde poprosím o radu Auru la Petite.


Herečky
Které z hereček se Chriss podobá, tak to mě napadá Maria de Medeiros z Pulp fiction (přítelkyně boxera).
Na fotkách jsou účesy, ve kterých jí to sluší. Dodávám, že se ale špatně líčí.Ze starých hereček bych zmínila Claudette Colbert  a Colleen Moore, která ale nemá stejnou bradu.
Chriss mi ještě poslala fotky v různých oblečcích a toho jsem si všimla až dnes (zpropadený gmail)! Moc se jí za to omlouvám a proto co nejdřív vytvořím další článek, kde jí poradím, co si oblékat.

Co byste Chriss poradily vy? Znáte nějakou herečku, která vypadá jako ona?

10 komentářů:

 1. Moc děkuji za tenhle článek, teď docela přemýšlím o ofině,kterou si nechávám odrůstat :).

  OdpovědětVymazat
 2. Na tretej fotke jej to líčenie naozaj veľmi pristane!

  OdpovědětVymazat
 3. A mně se nejvíc líbí třetí fotka,to líčení!

  OdpovědětVymazat
 4. Veľmi sa mi páči tvoj blog, škoda, že má toľko málo pozornosti :)

  OdpovědětVymazat
 5. Nejvíc se mi líbí na 5. fotce. Je to moc prima článek! Povedl se ti.

  OdpovědětVymazat
 6. vaau :) mne sa páči aj na 1., ale možno to bude tým úsmevom
  práve dnes išiel v telke kuriér, tak som si spomenula na herečku Natalyu Rudakovu, ktorú mi slečna pripomína :)
  tiež by som prijala taký článok- o sebe!! :D

  OdpovědětVymazat
 7. Pekný článok a ďakujem za spomenutie v článku, vážim si to;) Slečna má krásne výrazné oči, čo sa týka farebného typu, len tak z fotiek je to ťažké určiť. Dôvody prečo mám v staršom článku: http://krasavnutri.blogspot.sk/2013/02/7-najvacsich-omylov-o-farebnej-typologii.html
  Poradila si jej dobré rady, akurát mne sa farebne zdá veľa čiernej aj čierne linky na ňu veľmi tvrdé. Lepšia by bola šedá, šedohnedá. Teoreticky by okrem chladnej zimy mohla byť aj chladné či tlmené leto. Pehy môže mať ktorýkoľvek typ. Nevidím tam toľko zimnej sýtosti. Červenkasté vlasy jej taktiež nesedia, volila by som neutrálny až chladný odtieň hnedej blízky jej prirodzenej farbe.

  OdpovědětVymazat
 8. Wow, to je skvělé! Je to výborný nápad a jeho realizace se také moc vydařila. Chriss osobně znám a takto bych ji asi rozebrat nedokázala. Nejspíše práve i kvůli tomu, že ji znám a vnímám ji dost subjektivně. Tebou nalezená podoba s herečkami je úžasná, osobně mne žádná taková nenapadá.

  OdpovědětVymazat
 9. Moc děkuji za všechny komentáře a za vaší pochvalu! :-)

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...