pátek 29. listopadu 2013

Inspirace - Cara Delevingne

Je tu inspirace na vaší další oblíbeňkyni, tentokrát jí je modelka Cara Delevinge! Každý si ji pamatuje podle netradičního vzhledu - silné obočí a potřěštěné ksichtíky. Tato modelka rozhodně nepatří mezi tuctové krásky a proto je tak populární. Přečtěte si něco o její typologii a také radu o tom, které dívky se do Cary mohou stylizovat a které určitě ne. Na závěr budu ráda, když napíšeš, jak se ti modelka líbí.

Cařina typologie
Cařin obličej nedokážu zařadit mezi žádný typ obličejů. Působí sice oválně, v oblasti dolní čelisti se výrazně tvaruje do trojúhelníku. Zajímavé jsou i poměry v obličeji. Standartně mají lidé kořen nosu v polovině nebo nad polovinou obličeje, Cara ho má mírně pod polovinou. Čelo je vysoké, vzdálenost vlasů od čela ke konci hlavy je stejně velká jako délka nosu a vzdálenost od nosu k bradě. To je také nevšední. Lidé s vysokým čelem mají část s vlasy krátkou.
(doufám, že jste pochopily tyto popisy poměrů v obličeji...)
Modelčino obočí je rovné a šikmé. Jeho hustota je výrazná i na konci. Chloupky jsou určitě hodně silné a pevné, stejně jako Cařiny vlasy. Všiměte si, že obočí je o tón tmavší než vlasy.
Cara má krásné modro-zelené oči (opět) nevšedního vzhledu. Oči mají mandlový tvar, vnější konec víčka je ve stejné rovině jako vnitřní konec víčka (u mandlových očí směřuje normálně mírně nahoru). Cařina horní víčka ale neopisují tvar oka, jejich směr jde šikmo nahoru (to bývá o kočičích očí, kdy i konec víčka směřuje výrazně našikmo). Cara má hodně výrazná spodní víčka, která někdo označuje jako kruhy pod očima.
Nos je jemný, z profilu rovný a ke konci se mírně zvedá. Při pohledu zepředu se na konci výrazně ztlušťuje. Kdo ho bude chvíli pozorovat, všimne si, že je trochu křivý :-).
Výrazné obočí doplňují plné rty, kde je horní ret viditelně užší než spodní ret.
Bradu má Cara nevýraznou a jemnou.
Cara je typický tlumený podzim s hnědavou kůží, myšími vlasy a tmavým obočím.Vlasy
Je těžké popsat Cařinu barvu vlasů. Je to přesně něco mezi blond a světle hnědou. Taková nějaká myší barva. Jako modelka má Cara pořád nějaké podbarvení, ombré apod.
Naopak na jejím účesu už nic složitého není. Cara má mírně vlnité vlasy pod prsa, které jsou v této oblasti sestříhané. Pěšinku nosí většinou uprostřed, což je podle mě nejlepší volba, protože se tak skryje vysoké čelo.
Cara je prototypem moderní dívky, přesto moc nenosí drdoly. Proč? Její obočí na její odhalené tváři moc bije do očí. Rozpuštěné vlasy přecejen tloušťku potlačí. (Přesto se dají najít obrázky, na kterých má drdol a vypadá to dobře).
Různé přehlídkové kreace nedopadají moc dobře. Cara je v složitých účesech nebo krátkých vlasech jiný člověk.

Cařin nejtypičtější účes
Ehm... Pěkná paruka?
Jak mohlo někoho napadnout udělat Caře na hlavě to, co je vlevo? Tyto fotky ukazují účesy, ve kterých je Cara jiný člověk.
Líčení
Obočí si Cara ztmavuje, ale jen mírně. Někdy ho má zvýrazněné až moc. Obočí si negeluje do jedné linie, nechává sem tam nějaký chloupek trčet ven. Tak působí obočí přirozeně a ne jako nalepená páska. Hodně lidí říká, že by si měla obočí upravovat. Ona si ho ale určitě upravuje. Pod krajem obočí si určitě vytrhává chloupky, tam rostou každému. A při takové hustotě obočí jí určitě rostou i výrazné chloupky u kořene nosu. Neupravené obočí vypadá jinak.
Oči si Cara nechává často v nude stylu. Jinak nosí kouřové stíny hnědých barev, které si nanáší i na spodní víčka (může si to dovolit, protože je má výrazná). Někdy nosí černé linky a to se její oči hodně změnší. Oči má modré, takže zpod linek krásně svítí.
Někdy vizážisté malují Caře barevné stíny nebo výrazné kočičí linky. To jí ale nesluší.
Modelka má pusu v tmavě rudé, křiklavě světlě růžové nebo ve stylu nude.
Všimněte si, že Cara (či její vizážisté) si až na vyjímky zvýrazní obočí a oči, nebo si zvýrazní obočí a pusu.


Vlevo: Výraznější styl líčeni, vpravo: tady už je obočí moc ztmavené a moc široké

Pozná někdo Caru? Kočičí oči nejsou to pravé.
Vlevo: Příliš barvy na očích v modrém tónu působí s rudými rty moc výrazně
Vprostřed a vpravo: Od kdy má Cara kulaté oči? Tenká linka okolo oka také není dobrý nápad.


Oblečení
Jako modelka musí být Cara hubená. Měří k 180 cm, má malá prsa, útlé boky a hubené nohy. Boky jsou opravdu hodně útlé, takže z toho si neber vůbec příklad! Pokud takové boky máš, jsi ideál dnešní doby. Ostatní dívky ať se s Carou nepřeměřují. Ani s jejíma nohama. Stehna má skoro stejně tlustá jako lýtka. Postavou je blíž průměrnému klukovi než průměrné holce.(Nechci nikoho urazit, jen udat na pravou míru, že Cařiny míry neodpovídají těm přirozeným).
Cara nosí to, co je právě moderní. Lépe to snad popsat nejde. Hnědavé tlumené barvy v kombinaci s černou. Protože je Cara podzimní typ, nejvíce k ní sedí oblečky do hnědých a zelených tónů. V osobním životě dává přednost koženým bundám, čepicím a teniskám.
Cara se celkově stylizuje do mladistvého vzhledu, který se hodí i k její povaze.

Chlapecké nohy, uzoučké boky. Možná je taková přirozeně, ale vy do toho nehubněte! Pánevní kosti si stejně neuříznete.
Cařin osobní styl

Pro Reserved, moc pěkné

Na závěr... Kdo to je???

A konečně... Ke komu se Cařin styl hodí?
Tolik dívek chce být jako ona! Avšak tolik dívek nemůže...
Cařino obočí je něco, s čím se člověk narodí. Cara měla výrazné obočí už od mala, jeho přirozená barva je tmavší než barva vlasů. I bez makeupu se její obličej mračí. Pouze dívky, které splňují tyto kritéria, se mohou do Cary stylizovat!
Co se týče líčení očí, bylo by nejlepší, kdybys měla modré oči. Jen tak budeš mít ten projasněný výraz a tvé oči nezapadnou. Myslím ale, že i s hnědýma očima může toto líčení vypadat dobře, ale už to nebude úplně Cara.
Oblečení se hodí na dívky s užšími boky. Barvy jsou pro tlumené typy, jiné typy v nich nebudou vypadat tak moderně, tak jako Cara.
Pokud chceš nosit výrazné obočí a rty, ale nemáš rysy jako Cara, doporučím se inspirovat osobnostmi z 90. (80.) let.

Zamyšlení
Hodně lidí odsuzuje Caru za její obočí a přirovnává jí k Brežněvovi. To mi nepřijde úplně fér. Cařino obočí je přirozená záležitost a má na něj stavěný obličej. Proč by si ho měla vytrhávat do tenké linky, je-li o vzhledový rys, který má od dětství?
Už rok je moderní výrazné obočí. Přesto v někom stále zůstává idea, že tenká čárka je to nejlepší. Tento trend začal na konci 90. let, v polovině 0. let skončil, ale až do roku 2011 se obočí nezvýrazňovalo. Pokud někdo chce výrazné obočí kritizovat, měl by kritizovat dnešní módu jako celek, nikoli Caru.
Výrazné obočí bylo moderní v 80. a 90. letech a nosily ho snad všichni. Když měl někdo tenké obočí, byl prostě out. Až se vrátí éra tenkých obočí, budou ti samí lidé kritizovat vytrhané čárky? Nejde spíš jen o zvyk?

A na závěr se zeptám, zda se vám Cařin styl líbí či nikoli a také jak si upravujete obočí vy a po jakém toužíte?

12 komentářů:

 1. Podľa mňa je veľmi zaujímavý typ a mne sa práve jej obočie páči! Sama mám výrazné obočie, ktoré by som si mohla vytrhať do tenkej čiarky, ale určite to robiť nebudem, pretože výrazné obočie sa mi vždy páčilo, bez ohľadu na to, či bolo práve v móde alebo nie :)

  OdpovědětVymazat
 2. Je nadherna!bez toho oboci by byla jen dalsi tuctova modelka:)a nechapu co na nem vsem vadi,stejne jako u Lily Collins:)je to lepsi nez holky s pastikou na obliceji u kterych to oboci musis pomalu hledat:))

  OdpovědětVymazat
 3. Miluju její oči včetně obočí. Sama si své světlo světlé obočí zvýrazňuju nějaký ten pátek. Je zvláštní, že od té doby mi všichni říkají, že mi to nějak víc sluší, i když se jinak líčím naopak spíš méně, ale oni nemohou přijít na to proč. Já sama si to uvědomuju a škoda, že jsem na to nepřišla dřív. Jako bych měla víc tvář.
  Na Caře se mi nelíbí její nos, když už něco. Nechápu, co mají všichni s Brežněvem a proč je synonymem pro silné obočí. U muže bych silné obočí považovala spíš za atraktivnější a hlavně normálnější rys než tenké.
  Mám pocit, že přirozeně tlusté obočí si berou do úst paštiky a vyškubanýma "linečkama", ze kterých barvy jen kapou, nebo staré naftalínové baletky s odmocninama a fuchsiovou rtěnkou se "třpytečkama".
  Ž.K.

  OdpovědětVymazat
 4. Obočí je na ní právě zajímavé. Spíše je hodně zajímavá než typická jemná kráska. Mně se nějak výrazně nelíbí, všimnu si jí, protože je zvláštní - pozitivně.

  Co se mi absolutně nelíbí, tak to je tenoučké či téměř žádné obočí.

  OdpovědětVymazat
 5. Cara je výrazná a zajímavá, a to i díky svému obočí. Bohužel mám její styl oblékání a líčení neodmyslitelně spojený i s jejím stylem života, který se mi zrovna dvakrát nelíbí.

  Sama mám od přírody husté uhlově černé obočí a občas s ním zažívám komické situace, třeba když se mě paní v Sephoře v Brow Baru Benefit ptala, jestli ho chci obarvit, nebo když mi kadeřnice doporučovala, abych si ho barvit přestala.

  Nechtěla bys někdy rozebrat styl nějaké známé ženy s kulatým obličejem?

  OdpovědětVymazat
 6. Tuhle paní vůbec neznám, ale bože, takhle hubená bych teda být nechtěla. Jinak je hezká.. J.

  OdpovědětVymazat
 7. dlho som jej nemohla prísť na "chuť", ale pripadá mi čím ďalej tým zaujímavejšia. nie som jej úplný fanúšik, ale neodsudzujem ju a rozhodne jej to obočie pristane a tak mi k nej patrí, že ho nevnímam. sama mám hrubé chĺpky na obočí, ale nemám ho zas také husté a vytrhávam si ho. občas by som si priala mať ho hrubšie, ale mám veľa prázdnych miest :(
  cara sa mi inak veľmi páči s hnedými smokey eyes. a podľa tej poslednej (dospeláckej) fotky súdim, že keby chcela zmeniť svoj chlapčenský nezbedný štýl za elegantný, upravený, "moderný bábikovský" tak by stratila všetko svoje čaro

  OdpovědětVymazat
 8. Já Caru zbožňuju. Podle mě se sama skvělý styl a tak celkově mi je sympatická :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Je velmi zajímavá, líbí se mi, ale některé "úpravy" návrhářů jí opravdu nesluší...
  Působí na rozdíl od některých jiných modelek sympaticky ;)

  OdpovědětVymazat
 10. Neuvěřitelná a netuctová. Je tak sexy, v tom nejlepším slova smyslu.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...