pondělí 25. listopadu 2013

Líčení podle Hedy Lamarr (40. léta)

Hedy Lamarr jsem vám představila už v inspiraci. Nyní se podíváme na to, jak se nalíčit podle Hedinina vkusu.


Pro koho se hodí Hedino líčení?
Toto líčení se hodí pro dívky, které mají výraznější obočí a rty. Pro ty z vás, které byly obdařeny velkými a výraznými kukadly, se toto líčení moc nehodí.
Líčení je, řekla bych, středně těžké. Nedá se na něm asi nic moc zkazit. Musíš ho ale přispůsobit svým očím. Tmavý stín na záhyb na každém působí jinak. Pokud nemáš výrazná víčka, víc ho rozmaž, jestli máš menší oči, nedávej stín na velkou plochu. Dívky s výraznými víčky nebudou stín tolik rozmazávat, udělají mu ostřejší přechod, dívky s většíma očima ho nanesou na větší plochu.
Neprotažená černá linka nemusí slušet každému. Pokud ti nebude sedět, můžeš si jí protáhnout, ale žel už to nebude úplně Hedy.
Hedy se můžeš inspirovat i obecně při líčení do 40. let. Pokud bys raději uvítala variantu z 30. let, stačí si udělat tenké obočí a vše ostatní je stejné.
Na své běžné líčení se někdy Hedy inspiruji, ale nanáším si světlejší stín a víc si protáhnu černou linku. Můžeš využít své kreativity a také si toto líčení upravit pro svou vlastní potřebu.

Co potřebuješ
(v závorce je název použitého produktu)
Stín světlý (NYC, 1. odspodu)
Stín středně hnědý (NYC, 2. odspodu)
Stín hodně tmavě hnědé (Essence 09)
Černá tužka (příp fix, gelová linka - ale bude hodně tvrdá)
(Essence Automatic eyeliner 15)
Aplikátor na stíny (Essence)
Aplikátor na spodní stín (z DM drogerie)
Řasenka pro dlouhé řasy (Astot Look out)
Tmavá tužka na obočí (Basic 03)

Rtěnka hnědo červená (musí v ní být odstín hnědé, aby se netřískala s hnědými stíny):
(Já použila kombinaci Asotr 435 Soft Sensation a další si žel nejsem jistá. Buď Dermacol longlasting 09 nebo Rimmel Kate Moss 60)

Postup (body 1 s body 2 a 3 lze prohodit)
1.  Na pohyblivé víčko si nanes světlý stín. Ten si nanes i pod obočí.
2. Na záhyb horního víčka a jeho okolí si aplikuj tmavý stín. Netvaruj s ním ale víčko - nanes ho vodorovně, jak to vidíš na obrázku.
3. Do záhybu si ještě nanes tmavý stín, aby se ti víčko opticky zvedlo. Jak moc tmavé stíny rozetřeš a na jak velkou plochu je naneseš, to záleží na velikosti a tvaru tvých očí (viz Pro koho se hodí).
4. Podle potřeby nanes znovu světlý sín pod obočí a na pohyblivé víčko.
5. Nyní si nakresli černou linku nad horní řasy. Pokud máš velká víčka, může být tlustší. Při otevřených očích by mělo být tvé víčko rozeznatelné - linka nemá být tlustá moc. Linku protáhni jen maličko, kočičí linky by nám celý vzhled zkazily.
6. Na vnější část spodního víčka nanes tmavší stín. Já to dělám tak, že si vezmu houbičkový aplikátor, kterým si rozmazávám černé linky a tím si tam stín udělám (zbytky černé linky, které jsou na aplikátoru) - štětečkem a stíny si totiž nedokážu udělat hezky. Stín rozmaž dle potřeby, ale pamatuj, že kruhy pod očima ani podmalované oči to být nemají.
7. Aplikuj řasenku. Hedy možná nosila umělé řasy, můžeš je zkusit.
8. Zvýrazni si obočí tmavou tužkou po celé délce. Nepřeháněj to ale - zdrsnila by sis obličej. Pokud máš tenké obočí, nevadí. Budeš Hedy z let třicátých.
Hedy měla jedno obočí výše než druhé. Na to se doporučuji ,,vykašlat", protože by to mohlo působit nepřirozeně.
9. Na rty si nanes rtěnku. Ve 40. byl moderní plný horní ret. Nedoporučím si ale rty domalovávat tam, kde nejsou, je to totiž hodně vidět. U Hedy jde hlavně o oči, tak se tenkými rtíky netrap.

Jestli jsem to vykoukala správně, tak efekt otisku řas na spodním víčku se dělal prostým nasvícením zeshora. Zkus na své namalované řasy posvítit lampičkou nad hlavou a máš je tam!


Účes
Hedy nosila pěšinku uprostřed. Pomocí pinetek si můžeš připevnit vlasy nad spánky, abys získala objem až po nimi. Pokud se ti vlasy netočí jako to měla Hedy, použij natáčky.

Je mi líto, že barvy nejsou na obrázcích tam tmavé. Nemám profesionální foťák a na Photoshopu a bloggeru se mi dělá odlišný kontrast. Pokud budeš líčení zkoušet, přidej na intenzitě.


Pokud tě zajímá rozbor Hediny typologie, podívej se sem!5 komentářů:

 1. Hezký článek. Tolik se jí podobáš :-) Odvedla jsi dobrou práci!

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkné, ještě kdybych věděla, co mi sluší a co jsem za typ ("na plastiku zralá" :-) ). Janca

  OdpovědětVymazat
 3. Super článek :) V podstatě se tak maluju, aniž bych věděla, že se to podobí líčení podle Hedy :) Akorát, že nosím brýle a to docela výrazný, tak oči a rty tolik nezvýrazňuju (i když pořád nosím výrazné rtěnky, ač znám pravidlo buď výrazné rty nebo oči, ale mě se to tak líbí) a obočí si zvýrazňuju, protože bez tužky nebo stínu na obočí v určitém úhlu vypadá jako že ho nemám - není tak výrazné, jak bych si přála. Chci další inspiraci :)) neměla bys tam inspiraci pro obrýlené holky, co mají výrazné obroučky?

  OdpovědětVymazat
 4. krásné líčení :) a ty se hrozně podobáš Audrey Tautou

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...