čtvrtek 20. února 2014

Christina Aguilera - Můj idol z dětství + Když se teplý typ odbarví na platinovou

Dnes vám chci napsat něco barvách vlasů Christiny Aguilery. Za svou pěveckou éru je měnila opravdu mockrát, proto mi přijde zajímavé se na ně podívat trochu blíž. Proč zrovna Christina? Barva vlasů je jeden důvod, druhý je osobní. Christinu jsem jako malá velmi obdivovala, fascinovala mě. Byla prostě hustá. To oblečení, ty vlasy, obličej, líčení a navíc super hlas (a pěkná postava, co si budem povídat). Byla součást mé rané puberty, tedy věk od 10 do 13 let. Doteď některé její písničky poslouchám. Jak bych tedy zpětně zhodnotila její účesy?

Barevnost fotky samozřejmě závisí na nasvícení a grafické úpravě v počítači. Některé fotky mohou vyvolávat zkreslený dojem. Také se mohlo stát, že jsem nějaký obrázek zařadila do špatné éry - ono se mi to těžko kontroluje. Omluvte mě, prosím, pokud se něco takového stane. Fotky, které jsem našla v různých osvětleních, jsem sem raději vůbec nedávala.Všechny fotky by se měly po kliknutí zvětšit.

Jako dítě
Christina šla jako malá mírně do zrzava. Nejprve se mi zdálo, že je podzimní typ. Čtenářky projevily v komentářích nesouhlas, vidí to na jarní. Fotky hodně zkreslují, takže názor nechám na vás. Jedno je jisté - Christina patří mezi teplé typy a v tom je přesně kámen úrazu. Zpěvačka se většinou barvila do chladných odstínů, které teplému typu odporují. Zvláštní, že mě to v těch deseti letech netřískalo do očí.


Blond 1999 - 2002
Na začátku kariéry si Christina odbarvovala vlasy na blond, která šla do mírně zrzavé, takže odstín byl trefa do černého. Později šla ale víc a víc do platiny, která je už moc chladná. Těsně před černými vlasy měla skoro bílé vlasy, což bylo popravdě dost hrozné.
Jako malá jsem si toho vůbec nevšímala a vnímala jsem spíš melíry, copánky a lak, který měla zpěvačka ve vlasech. Musím říct, že i přes špatný odstín to byly tak skvělé účesy! Paradox je, že nejhustší mi vždycky přišly platinové vlasy s černými melíry. Doteď se mi účes velmi líbí, jen bych zmírnila tu chladnost.

Teplá blond jdoucí mírně do zrz. U toho měla zpěvačka zůstat


Vlevo: Zajímavý účes, barva je moc chladná
Střed: Super melíry! Vyrovnají příliš studenou blond (ačkoli ten chlad je pořád cítit)
Vpravo: Dokonalý účes. Barva docela dobrá, ale může to být nasvícením

Melíry a copánky skvělé. Barva moc bílá. Chci mít břicho jako Christina vpravo.
Černá 2003-2004
V době, kdy měla Christina černé vlasy, jsem jí objevila. Byl to asi rok 2003, protože si pamatuji, že na hodně fotkách byla ještě blond.
Nemůžu si pomoct, ale mě ta černá přijde prostě skvělá. Je pravda, že by mohla působit moc tvrdě, ale na mě tak nepůsobí. Christina je v ní sexy, to se musí uznat (možná to je i tím, že jí v té době hodně narostly křivky). Ze všech svých barev v ní je podle mě nejzajímavější.
Jako malá jsem pořád srovnávala, jestli se mi víc líbí v blond nebo v černých vlasech. Pamatuji, že jsem měla v nějakém časopise úžasný plakát, ve kterém seděla v korzetu s úžasným výstřihem (pro holku, která je na začátku fyzického vývinu, to byl ideál krásy).

Vlevo a vpravo je Christina hodně bledá a proto na ní černá může působit tvrdě. Uprostřed - nemám, co vytknout.

K opálení se podle mě černé vlasy hodí, alespoň na Christině.

To je ten plakát.
Blond 2005-2006
Černá Christině dlouho nevydržela, vrátila se k blond. Musím říct, že na fotkách z let 2005-6 vypadá dobře. Vybrala si takový odstín, že se to hodí k její teplé barevnosti. Na fotkách je i docela opálená, možná to hraje roli (ačkoli některé fotky s opálením jsou hrozné).
Barva vlasů v roce 2007 -2009 je opět dost mimo. Umělé opálení a skoro bílé vlasy, zase špatný výběr.
Už jsem byla starší a pop nebyl typ hudby, který bych primárně poslouchala. Ne, že bych se jím nějak krmila i předtím, ale tehdejší hitovky jsem měla ráda (popravdě mám i doteď). Takže nějaká Aquilera šla stranou. Další důvod bylo také vydání CD Back To Basics zasazené do žánru, který mi je doteď trochu cizí. A i změna image mi i změnila pohled na tuto zpěvačku.

Barva mi přijde docela fajn. Pořád je podle mě moc studená, ale už tu byly horší odstíny. Uprostřed má super líčení a výraz!

Vlevo a uprostřed má Christina super odstín blond. Vpravo opět nic moc.
A tady je špatně jak bílá blond, tak návštěva solárka.

Blond 2010 - 2013
Po roce 2010 zpěvačka dokonce zkouší i zrzavo-blond barvu! Jinak je to zas platinová. Chudák Christina přibrala v obličeji a to jí dělá dost jiný výraz, než měla dřív. Popravdě se mi ale nelíbí ani ty účesy - ničí charakter Christinina obličeje, nepodporují výrazné rysy.
V této době už jde Christina úplně mimo mě. Styl hudby se zase úplně otočil a to podle mě k horšímu. Nechci nikoho urazit, ale její poslední písničky mi přijdou jako tuctová elektro popová vymývačka hlav. Její hlas je elektronicky měněn, přebije ho předimenzované aranžmá. Už je jedno, že má silný a výrazný hlas, protože to v jejích písních vůbec není slyšet. Škoda - ne každá zpěvačka má tak úžasný hlas, čekala bych, že ho producenti využijí lépe.

Vlevo: Úžasná barva vlasů, která zpěvačce velmi sedne. Ale není s ní tak výrazná.
Střed, vpravo: Také dobrý odstín, jde do teplých barev.
A tady zas ukázky špatných odstínů. Na fotce uprostřed to je nejméně hrozné.
Vlevo a střed: Vlasy jsou trochu jak paruka
Vpravo: Moc hezká barevnost, ale zde je to asi osvětlením.
Kdo to je?
Vlevo a vpravo moc žlutá, uprostřed těžko posoudit, barvu kůže grafik asi změnil.

Další Christina k nepoznání.
Vlevo: moc tmavá kůže k moc žlutým vlasům
Střed: Tady je odstín docela dobrý
Vpravo: Ohodnoťte samy....
Jak berete Christinu vy? Měly jste také nějaké zpěvačky-idoly, které vás v rané pubertě fascinovaly?
Pro mě to byla také Avril, která pak rychle zbarbínatěla, čímž pro mě skončila... O té zas někdy jindy.

21 komentářů:

 1. Její CD jsem vyhrála v esu a díky tomu jsem ji začala poslouchat..některé písničky se jí fakt podařily, o její nejnovější tvorbě vůbec nevím, neslyšela jsem ji, nevěděla jsem, že ještě zpívá. Souhlas s tím, že ta černá je asi nejlepší. Platina s černou se mi na ni vůbec nelíbí, jak je taková "opálená" tak je to hrozně divná kombinace... Jak přibrala,tak bych ji mimochodem ani nepoznala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář. Já seč k CD dostala až před rokem, kompenzui si to, co v 11 letech nebylo:-)

   Vymazat
 2. jo, souhlasím, ta černá byla dokonala a k těm jejím sexy oblečkům, jsem sice ženská... ale wow.

  Já si jí nejvíce pamatuji asi z dob tuším třetího cd, kdy měla tu blond s tím blond melírem, nejvíc mne uhranula asi tahle písnička :-D

  https://www.youtube.com/watch?v=2xMWrKhLJq4&feature=kp

  doteď mám v živé paměti své pozdější výstupy na diskotéce :-D

  Ale k ní ani ta tloušťka nejde .-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, tenhle klip je super. Ona měla obecně super klipy. Líbí se mi, že je tam sice sexy, ale neni to vyloženě vulgární nebo polonahý - tak se vlastně tehdy klipy ani nedělaly. Díky za komentář!

   Vymazat
 3. christina bola kedy skvelá - aj pekná, aj dobré pesničky mala. Teraz sa mi absolutne nepáči. Je taká pribratá a celá zvláštna. Vlasy sa mi inak k nej hodia viac blond ako čierna - v tej mi príde, ako by to mala parochňu.

  OdpovědětVymazat
 4. christina nebola mojim idolom, ale bolo par piesni, ktore som mala rada... naj sa mi paci v blod, ktora ale nie je platinova a do biela..v ciernej mi pride dost tvrda, aj ked tam kde ich ma vycesane a a na tom plagate jej to to pristane :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Pamatuji si, že na ZŠ někdy v šesté sedmé třídě jsme s kamarádkami měly nějaký dívčí časopis, ve kterém byl návod na účes, co má Christina na té úplně první fotografii, kterou jsi dala do tohoto článku, a pak jsme to podle toho zkoušely taky. :) Úplně to nedopadlo, ale stejně jsme byly nadšené... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Woow, nemáš to ještě? Asi ne, co:-) Já měla v tomhle věku mikádo, takže jsem nic nemohla zkoušet...

   Vymazat
 6. Upřímně jsem jí nikdy neměla moc ráda, je o taková nezajímavá tuctovka (ach, kolik nesympatií přidá (ne)obočí v jedné úzké čárce), mi přijde... dokonce ani v těch deseti letech, kdy jsem trochu propadala moderním hitovkám, mě nebavila... ale na tom plakátě je boží, to jo, člověk by řek, že hraje nějakej goth/dark cabaret a ne pop .)
  já vždycky zbožňovala tatu , hlavně tu černovlásku, avrilka pro mě byla vlastně taky takovym idolem "punku" :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak Tatu jsem zas neměla ráda já:-) Ačkoli spolužačky je milovaly a pouštěly na hodině výtvarky. :-) Ráda takhle vzpomínám, kdo byli naši idolové.

   Vymazat
 7. Fotky z dětství můžou být imho malinko matoucí, protože věkem se barva vlasů ještě mění. Nicméně u ní je teda asi problém sehnat fotku, kde by nebyla až přehnaně nalíčená a která by nebyla upravená grafikem, případně tu nesehrálo roli nasvícení v momentu pořízení fota, aby se to dalo rozumně posoudit. Já bych to s tím podzimním typem možná neviděla úplně jednoznačně. Z toho, že jí lichotí teplá blond (myslím, že se tomuhle odstínu říká jahodová blond) by se dalo soudit i na jarní typ. Na podzimní typ mi u ní chybí pihy (i když skrze ty vrstvy make-upu těžko říct) a kontrast v její tváři mi taky nepřipadá tak silný. Odhaduju, protože na většině fot má obarvený vlasy (na každopádně blbý odstín, protože platinová ani černá fakt ne e), takže jejich přirozený podtón ví Bůh, na mnohých to evidentně přehnala se solárkem a většinou je silně nalíčená. Nepřijde vám ale, že si tímhle vším dotváří ten kontrast do obličeje uměle? A podle toho to pak vypadá. Připadá mi na drtivé většině fotek umělá, zmalovaná jak prostitutka. Řekla bych, že první fotka z období 2010-2013 vyvolává dojem, že je to to ono nejen kvůli vhodné barvě vlasů, ale kvůli nalíčení. Je nalíčená méně výrazně. Což podporuje mou tezi o jarním typu. Imho je typ tlumený, nevýrazný, kterému nápadné atributy jako řvavě rudá rtěnka nebo černé kouřovky nelichotí. Překřičí ji, protože v sobě sama přirozeně dost kontrastu prostě nemá, aby je vynesla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díyk za komentář! Mě právě přijde jako podzim, protože v ní nevidím jasnost, kterou mají jarní typy. Ačkoli když na to teď tak koukám, tak jsem se možná opravdu sekla. Je fakt, že na tý fotce z 2010-2013, jak má mikádo, tak to k ní fakt sedí a barevnost je přitom jarní. Který z jarních je, už raději odhadovat nebudu. Na to jsou fotky moc upravované a líčení zkresluje. Díky za radu!

   Vymazat
  2. Já bych řekla, že podzim je právě typicky velmi bledý, pihovatý a zrzavý (ač ne nutně barva liščího ohonu). Pihy asi nemá a vlasy mohly s věkem tu nápadnou narezlost ztratit a přejít spíš do plavé nebo světle hnědé... Každopádně hodně kontrastní typ, co se týče vlasů, pleti a oči a to u ní nemám. V nápadném líčení se hodně ztrácí, vypadá na ní vulgárně, v jemném jí vyniknou tlumenější rysy.

   Vymazat
 8. No, jarní typ snad, ale podzim? Podle čeho?! Podle fotek z dětství mi přijde vyloženě jarní a světlá.

  OdpovědětVymazat
 9. Pro mě to byla taky Avril a Mary-Kate Olsen :D A na Christině se mi nejvíce líbily ty blond vlasy s černým podbarvením. :)


  Na svém blogu pořádám první GIVEAWAY, budu ráda když se zůčastníš!
  http://noordinary-girl.blogspot.cz/2014/02/giveaway-no1.html :)

  OdpovědětVymazat
 10. já jsem teda nikdy moc nebyla na tyhle mainstreamové zpěvačky, od Christiny se mi líbilo akorát pár písniček z té její retro vlny. Avril jsem neměla ráda zvlášť, protože se tváří jako největší punkerka a přitom zpívá čistej popík...punk je něco totálně jinýho (já teda punk moc neposlouchám, ale byla jsem na několika pravých punkových koncertech, takže dobře vím o co jde)

  OdpovědětVymazat
 11. Na té poslední fotce vypadá vážně děsně :DDD

  OdpovědětVymazat
 12. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Obchodujte kdekoliv Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...