pondělí 7. dubna 2014

Jak se mění vůně kosmetiky

Ahoj, dneska to nebude nic extra, prostě jen můj krátký postřeh.

Začalo to tak: Kamarádce jsem doporučila můj oblíbený pudr od Gabriella Salvete, konkrétně Pressed Powder. Nosila jsem ho v létě, když jsem byla hodně opálená. Kamarádka říkala, že si ho v obchodě zkoušela, ale že hrozně páchnul. To mě překvapilo. Pamatuji si, že voněl krásně meruňkově. Moje kamarádka nemohla souhlasit, prý jí to připomínalo spíš nějaké lepidlo.
Při jedné návštěvě drogerie (jiné než kamarádka) jsem na něj mrkla a rozhodla se záhadu rozřešit. Čuchla jsem si k němu a opravdu, vůně to byla hnusná.
Doma jsem vyhrabala můj vlastní pudřík. Jak voněl? Krásně meruňkově.
Takže GS asi připadala původní vůně pudru nedostačující. Kéž by raději nechali vše při starém.


A pak se to opakovalo znova. Tentokrát to ale není takové neštěstí.
Jako většina z vás používám pudr Stay Matte od Rimmelu. Mám na něj ráda tu klasickou pudrovou vůni. Dnes se totiž do většiny pudrů dávají umělé vůně, jako by nám ta původní nestačila.
Došel mi a já si šla koupit nový. Už asi víte, co se stalo. Pudr nevoněl jako dřív. Přidali mu nějakou vůni.
Naštěstí to pořád voní jako pudr, akorát už to není ta ,,správná" pudrová vůně.


Také se vám stalo, že změnili vůni vašeho oblíbeného produktu tak, že vám akorát smrdí?

obrázky:
http://www.gabriellasalvete.com/product.php?idProduct=87
http://www.rimmel.cz/produkt/stay-matte-pudr/

4 komentáře:

 1. Změny vůně jsem si nevšimla, nicméně změnu odstínu už jsem u jednoho pudru zaregistrovala. Konkrétně se jednalo o můj oblíbený kompaktní pudr od Avonu - co jsem používala starší balení, tak byl odstín tak akorát, nicméně po nákupu nového mi přijde, že je o tak o odstín tmavší, ač krabička udává stále stejný... Na léto bude dobrý, ale na zimu už je mi moc tmavý, tak letos už to nějak doklepu a příští rok se budu muset poohlédnout po nějakém jiném, protože o odstín světlejší variantu už nevyrábí. Což mě celkem mrzí, protože mi doteď po všech stránkách vyhovoval.

  OdpovědětVymazat
 2. U pudru si vůně moc nevšímám, to spíš u make-upu. Mám podezření, že vůně je jedním z důvodů, proč mám ráda od Rimmelu make-up s modrým vrškem.

  OdpovědětVymazat
 3. tiež už dlhšie používam púder Stay matte ale tú vôňu som si nevšimla :D
  Beauté Caresse

  OdpovědětVymazat
 4. S pudrem od Rimmelu nemám zkušenost. Používám pudr Guerlain a ten voní opravdu krásně, po fialkách. Je to vlastně můj první pudr, u kterého jsem si všimla vůni.

  http://missalexy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...