neděle 25. května 2014

Typologie čtenářky - Soňa


Je tu další typologie čtenářky. K rozboru mi pomohla kamarádka Klára Sedlo, budoucí studentka akademie výtvarných umění, která má podobný obličej jako Soňa.


Sonina typologie
Soňa má protáhlý obličej z užší bradou. Výrazným prvkem je vysoké čelo a husté rovné obočí. Soňa má výrazné oči s velkými víčky oči a menší nos. Moc pěkná jsou její ústa.


Barevná typologie
Jestli fotky nelžou, tak je Soňa tlumený podzimu. Přirozeně má středně hnědé vlasy. Nyní si je odbarvuje na blond, která působí nejlépe jako melírovaná nebo s odrosty. Přesně tak to mají tlumené podzimy přirozeně.

Blond s odrosty
Když jsem si ve Photoshopu zkoušela změnit barvy Sonina oblečení, trochu mě překvapilo, že na nějakých fotkách jí velice sluší modré barvy a teplé odstíny k ní vůbec nesedí. Dál se budu ve článku vyjadřovat k Sonině typologii jako k tlumené podzimní. Je tu ale možnost, že jsou některé fotky barevně zkreslené a Soňa je naopak tlumený léto (podobné barvy jako Jenifer Aniston). Budu ráda, když napíšete v komentářích svůj názor na Soninu teplotu. Pokud byste se shodli na tom, že Soňa je chladný typ, přepíšu ve článku barvy.

Blond do platinova je podle mě už moc světlá. Pokud blond, tak nejlépe nějaké medové odstíny nebo až do světle hnědé. Ideální by byla tzv. jahodová blond. Sedlo říká: ,,V jahodové blond bude možná vypadat zajímavěji než v hnědé".


Podle nás Soně nejvíc sluší přirozená barva, protože je v ní hodně zajímavá. Tuhle barvu moc holek nemá a když si k ní obleče správné barvy, bude vypadat víc neobyčejně než s blond vlasy.


Na jedné fotce je Soňa v černých vlasech a tuto variantu bychom nedoporučily. Černá je pro jemnou kůži moc tvrdá.


Barvy oblečení bychom doporučily určitě teplé a tlumené. Z obrázku s hnědými vlasy mi hned vyvstává na mysli: např. meruňková, světle zelená, jemná teplá hnědá, teplá červená (k blond vlasům, k hnědým už tolik ne), jemná světlá modrá, prostě pastelové barvy a nic křiklavého. Když jsem měnila marbu růžového trička na spodní fotce, ideální se naopak zdály barvy jako tmavě červená, odstíny modré. Zde je tedy opět rozpor v barevné teplotě. Černá jedině k blond vlasům jako doplňková barva, bílou bychom nedoporučily asi vůbec - bere z obličeje pěkné barvy kůže.
Myslím, že blond vlasy si obecně budou žádat víc kontrastů - zvládnou tedy i tmavší barvy a kombinace tmavých a světlých barev. Hnědé jsou samy tak výrazné, že tmavá není na oblečení už nutná.
Na hodně fotkách je Soňa v růžové. Tuto barvu bychom též nedoporučovaly. Alternativou k růžové může být fialová, vybrala bych nějakou do červeného tónu.Účes
Soně obecně radíme, aby si dávala vlasy pryč z čela. Vyrovná se tak malá brada a prodlouží obličej. V účesu, kdy má vlasy přes čelo, působí tvář až kulatě. Každopádně část vlasů na čele být může, čelo se jen nesmí zakrýt.

Určitě bychom nedoporučovaly ofinu. Sonin typ obličeje je moc zajímavý, možná i kvůli své nesouměrnosti. Čelist není pravidelně tvarovaná, oči jsou trochu každé v jiné výšce. To není špatně - o to víc Sonin obličej upoutá. Ofina by ale tyto rysy ještě víc zvýraznila a pak už by to bylo vidět až moc.

Hodně dobrý účes je drdol, vyčesané vlasy. Vlasy spuštěné přes uši Soně velmi sluší, připomíná to secesní dobu. Mně osobně se moc líbí účes s copem.


Kláře se zas líbí vysoko posazené vlasy. Říká ale: ,,Nevím, jak dlouho takový účes vydrží".
Jen tak rozpuštěné vlasy jsou možná zbytečně nudné a obyčejné, Soňa potřebuje něco výrazného.
Řekla bych, že Soňa potřebuje výraznost, extravaganci, asymetrii. Je velmi zajímavá a proto jí takové účesy a oblečení bude slušet.

Líčení
Soňa má výrazné oči, obočí a hezkou pusu. Není co zakrývat. Musí se jen korigovat velikost očí (aby nebyly zas moc velké) a jejich mírná nesouměrnost.
Nám oběma nepřijde jako dobrá volba samotná řasenka. Oči se velmi zvětší a to už není potřeba. Jsou pak výrazné moc. Jinak co se týče typu řasenky - doporučuji spíš na objem než na délku řas.


Klára říká z vlastní zkušenosti: ,,Řasenka je moc řídká. Líčit se s řasenkou pod očima není vůbec potřeba, akorát to zvýrazní kruhy pod očima." Já dodám, že Klára si spodní řasy nelíčí a dokud mi to neřekla, tak jsem to nepoznala. V tvém případě se to také nepozná:-).
Oběma se nám velice líbí verze líčení s černou linkou. I obočí tam má Soňa skvěle upravené. Myslím, že ani není potřeba si ho malovat. Je samo o sobě výrazné a kdyby bylo ještě namalované, opticky by zúžilo bradu a tím deformovalo obličej. Klára také říká: ,,Obočí zvýraznit může, ale zas aby nebyla tuctová a nebylo to umělý. Tohle je akorát." Kdyby si Soňa chtěla obočí malovat, musela by si ho ještě vytrhat (namalované je opticky tlustší) a to by byla dost škoda, protože nenamalované by bylo už zas nepřirozeně tenké.
Kdyby byla černá na Soňu ve výsledku moc tvrdá, dá se nahradit tmavě hnědou.


Pokud stín pod očima, tak jen v kombinaci s vysokým účesem. Jinak by se zas zvýraznily ne stoprocentně souměrné oči a obličej by byl zas deformovaný kvůli tomu, že by se oči opticky oddálily od obočí.


Skvěle bude na Soně vypadat kouřové líčení v hnědých odstínech. Na spodní víčko dát stínu ale jen málo a příliš ho nerozmazávat přes to víčko.
Rtěnka bude také skvělá. K blond vlasům bych doporučila nějaký burgundy odstín, k hnědým jemnou meruňkovou nebo mírně tlumenější červenou. Líbí se nám i střední tón rtěnky na fotce s černými linkami. Rtěnka zvýrazní Soninu krásu hlavně z profilu.


Sedlo jako bonus doporučuje líčení podle Aubrey Hepburn. Obecně se jí k Soně hodí stylizace do 60. let.

Klára má na mysli konkrétně toto líčení

Co byste Soně doporučily vy? Myslíte, že je spíše teplý nebo spíš chladný typ?

15 komentářů:

 1. Krásná slečna! Se závěry asi souhlasím, ta blond jí moc sluší. A neskutečně slečně závidím obočí, taky bych chtěla takové husté přirozené:)

  OdpovědětVymazat
 2. ja som za teplý typ.. je ako taká víla :)
  tá nesúmernosť očí ma upútala hneď- tiež mám jednu polovičku tváre nižšie položenú, ale doposiaľ si to nikto nevšimol okrem priateľa (po 5 rokoch)

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkný obličej, taková panenka. :) Zaujaly mě ty rady ohledně malé brady. Máte nějaké tipy, jak opticky vyvážit malou (ustupující) bradu v kulatém obličeji. Jak zamaskovat velký nos apod., to se člověk dočte, ale ohledně (malé) brady už je to horší. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 4. Slečna bude určitě světlý tlumený typ, ale netroufnu si tvrdit který, protože působí teplotně dost neutrálně. Každopádně za její obočí a rty bych vraždila! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro její oboči a rty. Ne za. Za se vraždí, protože je to prasárna. Vraždila bych za špatnou češtinu. Vraždila bych pro krásné rty.

   Vymazat
  2. Stalo se opravdu tak moc? :-)

   Vymazat
  3. Očividně ano, aneb grammar nazis nikdy nevymřou :-)

   Vymazat
 5. Slečna má takový ten krásný a neobvyklý obličejík (zdrobnělinu používám proto, že je to obličej panenky, takový roztomilý, zejména při úsměvu!), asi působí tak neobvykle a oči přitahujícím způsobem proto, že je vlastně maličký, ale oči a rty jsou veliké. Vážně, za slečnou s takovým obličejem bych se otočila i já. :)
  Co do barevného typu ovšem nic nesoudím, nerozumím tomu, ale s tlumeným podzimem nemám problém souhlasit. :)

  OdpovědětVymazat
 6. S barvami neporadím, každopádně je moc krásná :).

  OdpovědětVymazat
 7. Kurnik, její pusu tak mít :´D já mám rty úzké a s mojí oblibou v tmavě rudých rtěnkách jsou ještě užší :´D

  OdpovědětVymazat
 8. Jé mockrát děkuji za typologii a kometáře :) učila jsme se na maturitu tak jsem si článek přečetla až nyní.Určitě vyzkouším typ nemalovat si spodní řasy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač:-) Zkus ty řasy, když mi Klára řekla, že si spodní řasy nemaluje, nevěřila jsem jí. Možná to na tobě taky nebude ani poznat:-)

   Vymazat
 9. Wow!
  Jen koukám, krásná typologie :)!!! A samozřejmě hezká slečna :)
  Nejvíce se mi asi líbí v tom černo-šedém svetru.
  Můžu Vás případně také kontaktovat na meil?
  Klára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky. Kontaktujte na turnyra@gmail.com. Těším se!

   Vymazat
 10. Kdy bude další typologie čtenářky? Moc se mi líbí ten nápad.

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...