čtvrtek 3. prosince 2015

Nehty ve stylu 30. let

Pokud se chystáte vyrazit na dobový ples nebo se prostě chcete přiblížit 30. létům v každodenním stylu, neměly byste opomenout styl nehtů!

Ve 30. letech a i v desetiletích před a po dominovala červená barva, oblíbená byla také růžová. Krom klasického natření celého nehtu se ale často vyskytovala varianta, kdy se nechá bílý měsíček i konec nehtu. Možná to zní dost divně, ale nakonec to špatně nevypadá. Divím se, že po x variantách francouzské manikůry, lepítek na nehty, popraskaných laků atd se toto ještě v módních magazínech neobjevilo.


Jak si takové lakování vyrobit? Našla jsem dvě videa, kde je názorný postup. V prvním tutorialu si slečna lakuje nehty přímo bez nějakých lepítek, švihá to docela přesně:-). Tohle je samozřejmě záležitostí praxe. Pro začátky bych doporučila spíše druhý návod, kde se měsíček přikryje lepítkem. Zde si slečna nechává prázdný konec nehtů.
Konec nehtů si zabruste do špičky, to je nutnost (na to se ve videu zapomnělo)!
Myslím, že takové lakování je velice zajímavé. Musí být ale precizní - jediné odchlípnutí a už působíte, že máte servanou půlku nehtu... Nejsem si jistá, jestli se každému bude líbit prosvítající kůže pod měsíčkem nebo zažloutlý konec nehtu. Variantou je samozřejmě bílá nebo krémová podkladová vrstva - tak bych to udělala já. Musíte počítat s tím, že vám bude barva odrůstat a brzy se z měsíčku dostane dál a bude to dost vidět...


Celkově bych takové lakování označila za velmi nepraktické a těžké na preciznost. Osobně bych ho nenosila, protože se mi zase tak moc nelíbí a navíc by se mi okamžitě odlouplo. :-) Pokud vás ale zaujalo, jistě ho vyzkoušejte!
Určitě existují i umělé nehty, které jsou jistě praktičtější variantou.Nehty v tomto stylu se nosilo i ve 40. letech. U 20. a 50. let jsem nic podobného nenašla. I Dita von Teese se pyšní stejnými nehty, najděte si její fotky!Jak se vám takový styl líbí? Vyzkoušíte ho, nebo raději zůstanete u staré klasiky?

6 komentářů:

 1. Zaujímave. Videla som už kadečo, čo sa týka mody a kozmetiky z 30 a iných rokov, no veru nechty ešte nie. Vyzera to celkom pekne a možno je len otázkou času, či to znovu pride do mody.

  OdpovědětVymazat
 2. Mám doma pár listů z nějakýho letitýho časopisu po babičce (takže asi 60. nebo 70. léta) a tam je přesně ten stejný styl manikúry, o jakém píšeš + nějaké další variace, jako že necháš bílý měsíček nehtu a nehet nalakuješ jenom veprostřed, takže po stranách zůstanou bílé proužky atd. Vtipný na tom ale je, že tam to nepropagují jako trend ze 30. let, ale jako tip na optické zúžení nehtů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo... Tak uvidíme, kdy to přijde do módy teď.

   Vymazat
 3. Zajímavé, tento trend mi k srdci nikdy nepřirostl. Dokonce ani jako dobový trend se mi to nelíbí. Já jako "protektorátní dívka" nemám s nehty takovou starost, stačí je mít čisté a správně zapilované.

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj! Jen ti chci říct, že už zase bloguji. Tak se klidně mrkni :-), tady je nová adresa: www.ketyland.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...